Strona główna / Chmura / Serwer w rozliczeniu za chmurę
czwartek 14 marzec 2019 | Redakcja
Serwer w rozliczeniu za chmurę
Oktawave wprowadza pionierską usługę kompleksowej migracji do chmury. Przejmuje niepotrzebne serwery, w rozliczeniu za rozwiązania chmurowe. Udziela pełnego wsparcia przy optymalizacji i zaprojektowaniu docelowej infrastruktury.

Jedną z głównych barier, hamującą firmy w przeprowadzce do chmury, jest ich istniejąca infrastruktura serwerowa. Część z nich nie ma odpowiednich zasobów, aby skutecznie zarządzić jej utylizacją i przejściem na rozwiązania chmurowe. Inne odwlekają ten moment w czasie, obawiając się procesu migracji. 

  Z naszych obserwacji wynika, że wiele firm boryka się z problemem utrzymywania sprzętu serwerowego, który jeszcze trochę „pociągnie”, ale już zaczyna ciążyć jako dług technologiczny. Firmy te myślą o przeprowadzce do chmury, ale nie znajdują czasu lub kompetencji, aby tym procesem skutecznie zrządzić – informuje Michał Paschalis - Jakubowicz, CEO Oktawave.

Oktawave pomaga w rozwiązaniu tego problemu i podchodzi do tego w sposób kompleksowy. Wycenia stare serwery po cenie rynkowej, odbiera je i utylizuje, a w rozliczeniu dostarcza swoją infrastrukturę chmurową. Jednocześnie udostępnia swój zespół administratorów IT, którzy specjalizują się w migracji do chmury.

  Nie tylko bierzemy na siebie cały proces związany z migracją, ale udzielamy też pełnego wsparcia przy optymalizacji i zaprojektowaniu infrastruktury informatycznej – informuje Maciej Kuźniar, COO Oktawave.

Architekci, programiści i administratorzy Oktawave pomagają także w przeprowadzeniu generalnych porządków w systemach IT, umożliwiając optymalizację kosztów i redukcję długu technologicznego. Biorą oni na siebie odpowiedzialność za właściwe poukładanie całego procesu, bieżący monitoring jego poszczególnych etapów i odpowiednie dostosowanie parametrów chmury. Mogą też przejąć zarządzanie nad zmigrowaną infrastrukturą, przy czym podstawowy poziom wsparcia jest bezpłatny.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej