Strona główna / Chmura / Przybyło telefonów i stref numeracyjnych
poniedziałek 22 grudzień 2008 | Torsten Gustaffsson
Przybyło telefonów i stref numeracyjnych
Wybierając dla naszej firmy usługę telefonii IP mamy niewątpliwą przewagę nad telefonią klasyczną. Jest nią możliwość wyboru strefy numeracyjnej. Jeżeli więc jest to biznesowo czy też inaczej uzasadnione, można użytkować numer z dowolnie wybranej strefy geograficznej. Można też być w strefie gdzie firma działa i jest zarejestrowana.

Operator telefonii internetowej ipfon uruchomił obsługę 4 nowych stref numeracyjnych: 0-16 (Przemyśl), 0-25 (Siedlce), 0-46 (Skierniewice) oraz 0-82 (Chełm).

„Zwiększyliśmy liczbę stref numeracyjnych obsługiwanych przez ipfona z 43 do 47. To dobra i oczekiwana informacja przede wszystkim dla mieszkańców  Przemyśla, Siedlec, Skierniewic i Chełma, którzy od dziś mogą posiadać numer telefonu z własnej strefy numeracyjnej od taniego i dobrego operatora.”- powiedział Przemysław Siwek, Dyrektor ds. Rozwoju ipfon

Klienci ipfona zyskują korzystną alternatywę wobec oferty istniejących operatorów telekomunikacyjnych W sieci ipfon obowiązują proste zasady: numer telefonu z wybranej strefy numeracyjnej za darmo, brak abonamentu i darmowe rozmowy w ramach sieci oraz największa na rynku liczba usług dodanych. Opłaty za połączenia są tanie i naliczane sekundowo.

Rynek

Ipfon posiadając w swojej ofercie numerację z 47 stref wyprzedza konkurencję. Pozostali uczestnicy rynku mają odpowiednio następujące liczby stref numeracyjnych:

Freeconect – 46

 Actio – 45

Tlenofon – 43

Easycall – 33

Jak zostac klientem telefonii IP?

Żeby skorzystać z usług IPFON, należy mieć stały dostęp do Internetu. Dzwonić można albo z komputera (przy pomocy darmowego programu, tzw. softphone), albo za pomocą zwykłego aparatu telefonicznego. W tym drugim przypadku potrzebna jest jeszcze specjalna bramka VoIP, do której można podłączyć dowolny aparat analogowy. Użytkownik otrzymuje numer stacjonarny i może rozmawiać, tak jak w przypadku tradycyjnej telefonii, tyle że znacznie taniej.

Przed przyłączeniem się do IPFON, zainteresowani mogą za darmo przetestować jakość połączeń. Otrzymują numer telefonu z wybranej strefy i dziesięć darmowych minut na połączenia na numery stacjonarne w Polsce. Wystarczy tylko odwiedzić stronę internetową operatora (www.ipfon.pl) i zarejestrować się.

ipfon  to obecnie jedna z najbardziej popularnych sieci telefonii internetowej w Polsce. Badania przeprowadzone w październiku 2007 r. wśród klientów ipfon pokazały, że ponad 90 proc. ankietowanych klientów uważa jakość połączeń w ipfon za dobrą lub bardzo dobrą, a 84% rekomenduje ipfon swoim znajomym. ipfon udostępnia swoje usługi bez abonamentu i zbędnych formalności wraz z numerami z 47 polskich stref numeracyjnych.

ipfon ma także w swojej ofercie bogaty zestaw usług dodanych (m.in. wirtualny fax, wirtualną centralę IP-PBX, połączenia konferencyjne

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej