Strona główna / Chmura / Testy technologii LTE rozpoczęte
czwartek 10 grudzień 2009 | Jak Petersen
Testy technologii LTE rozpoczęte
Firma Bouygues Telecom wybrała rozwiązanie Alcatel-Lucent Long Term Evolution (LTE) do próbnego wdrożenia mobilnych usług szerokopasmowych. Celem tego wdrożenia jest ocena wydajności usług LTE w paśmie 1800 MHz.

Alcatel-Lucent będzie wyłącznym dostawcą oraz integratorem sieci w ramach realizowanego przez Bouygues Telecom programu testów praktycznych, który rozpocznie się w 2010 r. w kilku lokalizacjach w zachodniej części Francji. Program umożliwi firmie Bouygues Telecom ocenę możliwości wprowadzenia różnego rodzaju nowych aplikacji i usług multimedialnych.

„Te testy są kolejnym ważnym krokiem w kierunku upowszechnienia technologii LTE w Europie, a w szczególności we Francji. Wykorzystujemy w nich naszą bogatą wiedzę specjalistyczną oraz doświadczenie zdobyte podczas realizacji podobnych wdrożeń w obu Amerykach, na Dalekim Wschodzie i w różnych krajach europejskich. Obecny projekt to przełomowy etap w relacjach z jednym z naszych najważniejszych klientów. Podkreśla on nasz potencjał w zakresie dostarczania i wdrażania nowatorskich rozwiązań we Francji” — powiedział Pierre Barnabé, dyrektor francuskiego oddziału Alcatela-Lucenta

Kolejny test wdrożeniowy LTE

W ramach obecnego – 19tego wdrożenia,  Alcatel-Lucent dostarczy kompleksowe rozwiązanie LTE, obejmujące stacje bazowe (eNodeBs), zestaw produktów Evolved Packet Core (EPC) oraz system zarządzania. Jest to kluczowy element architektury High Leverage Network, zaprojektowanej z myślą o umożliwieniu usługodawcom oferowania abonentom wysokiej jakości usług przy możliwie najniższym koszcie na jeden bit. Ponadto Alcatel-Lucent będzie świadczyć na rzecz Bouygues Telecom specjalistyczne usługi w zakresie zarządzania projektami, planowania, instalacji, przekazywania do eksploatacji, integracji oraz przeprowadzania testów.

Innovation Day w Warszawie

Podobne artykuły
  • Smartfon na kółkach

    LTE Connected Car z dostępem do nowoczesnych usług szerokopasmowych to nowy projekt prz...
  • Platforma ulepszona

    Alcatel-Lucent poinformował o dostępności na całym świecie systemu OmniPCX Office Rich ...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej