Strona główna / Chmura / AVM Fritz!box 7270: router wszechmocny
poniedziałek 01 luty 2010 | Robert Kamiński
AVM Fritz!box 7270: router wszechmocny
Niezwykle popularna w Niemczech firma AVM, zalicza się w Polsce do producentów niszowych. A szkoda – jakość i innowacyjność produktów może zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.
Tagi: router, voip, avm, fritz!box,

Fritz!Box 7270Pod redakcyjną lupę trafił najnowszy router Fritz!Box fon WLAN 7270. W przeciwieństwie do wielu popularnych routerów urządzenie obsługuje sieci szerokopasmowe ADSL i ADSL+ w obu aneksach A i B. W połączeniu z najnowszym standardem 802.11n (draft 2.0) oferuje znakomitą wydajność i dobre pokrycie  sieci bezprzewodowej (MIMO). Dzięki możliwości przełączenia się na mniej popularne pasmo częstotliwości 5GHz możliwa jest stabilna transmisja (do 300 MB/s )  IP-TV, video na żądanie (Video-on-Demand) i streamingu muzyki.

Duży plus – przy ewentualnej zmianie operatora nie ma potrzeby wymieniać sprzęt na nowy, bez problemu podłączymy również najnowsze urządzenia bezprzewodowe.

Tanie telefonowanie

Dzięki zaawansowanym funkcjom telefonicznym urządzenie może być również źródłem poważnych oszczędności.  Wbudowana centralka PBX pozwala na obsługę połączeń zarówno tradycyjnych (PSTN i ISDN) jak i VoIP, dodatkowo mamy również do dyspozycji zintegrowaną automatyczną sekretarkę, faks, książkę telefoniczną, budzik, firewall, ochronę rodzicielską, WLAN timer oraz zaawansowany skaner sieci bezprzewodowej.

Połączenia głosowe mogą być automatycznie przekierowywane przez AVM FRITZ! Box Fon WLAN 7270 do usług VoIP przy użyciu protokołu SIP, dzięki czemu można korzystać z tanich lub bezpłatnych połączeń przez Internet  za pomocą zwykłego aparatu telefonicznego.

Podobnie jak poprzednie modele, bezpośrednio do routera mogą być podłączone maksymalnie dwa telefony analogowe. Najnowsza wersja działa również jako stacja bazowa dla sześciu telefonów bezprzewodowych typu DECT (protokół GAP).  Można zatem skorzystać z już posiadanych telefonów bezprzewodowych, lub zaopatrzyć się w słuchawkę oferowaną przez AVM, której unikalną zaletą jest obsługa Voice HD.

Instalacja

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta, dzięki graficznemu kreatorowi instalacji, który prowadzi przez cały proces konfiguracji. Funkcja "Stick & Surf" pozwala na własną konfigurację sieci bezprzewodowej AVM w przypadku korzystania z  adaptera USB - jedno przyciśnięcie eliminuje konieczność ręcznej, żmudnej konfiguracji zabezpieczeń.

Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej to już elementarz – FRITZ!Box ma domyślnie włączone szyfrowanie na najwyższym poziomie WPA2, dzięki czemu sieć jest bezpieczna od momentu podłączenia urządzenia. Połączenie z siecią WLAN może być włączane i wyłączane automatycznie albo ręcznie, za pomocą przycisku. Zastosowany tryb Eco WLAN optymalizuje moc wyjściową, nawet wtedy, kiedy urządzenie jest w użyciu. Hasło wydrukowane jest na naklejce, które można znaleźć zarówno na routerze, w panelu konfiguracyjnym  oraz na CD z oprogramowaniem.

Dla wymagających

Na szczególną uwagę zasługuje wbudowany port USB 2.0 routera i zintegrowany serwer multimediów dzięki czemu możliwe jest współdzielenie plików w sieci lokalnej, a także odtwarzanie  ich również  wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Oprócz pamięci masowych do portu USB można podłączyć i udostępnić w sieci praktycznie dowolną drukarkę. Dodatkowo wsparcie dla modemów USB UMTS/3.5G umożliwia podłączenie mobilnego internetu za pośrednictwem operatora telefonii komórkowej. Funkcja niezwykle przydatna jako backup połączeniu w przypadku awarii łącza podstawowego.

Nie zabrakło również funkcji koncentratora VPN, która umożliwia przedsiębiorstwom, mającym wiele oddalonych geograficznie oddziałów, stworzenie za pomocą internetu bezpiecznej i szyfrowanej wewnętrznej sieci prywatnej. Nowy FRITZ!Box potrafi zestawić jednocześnie do 7 tuneli VPN z szyfrowaniem IPSec.

Doceniamy – bogactwo funkcji, wysoką wydajność i niezawodność.

Ale – do pełni szczęścia brakuje polskiego interfejsu.

Podsumowując – znakomity sprzęt do małej firmy umożliwiający nie tylko niezawodne połączenie z Internetem, ale również komfortowe korzystanie z telefonii VoIP i to w jakości HD.

Więcej informacji na temat AVM FRITZ! Box Fon WLAN 7270 na stronach Fritz!Box

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej