Strona główna / Chmura / Seniorzy lubią blogi
poniedziałek 04 lipiec 2011 | Robert Kamiński
Seniorzy lubią blogi
Seniorzy kojarzą się z osobami, które nie są zaznajomione z nowinkami technologicznymi. Ale czy tak rzeczywiście jest? Dojrzali internauci stanowią ciągle powiększająca się grupę wśród użytkowników internetu. W sieci szukają informacji, ale wykorzystują ją również do komunikacji z rodziną.
Tagi: gsm, emporia, blog, senior,

Dla aktywnych seniorów powstają serwisy internetowe, na których znajdują się artykuły z różnych dziedzin. Przedstawiciele Silver Group nie tylko szukają w sieci ciekawych tematów. Sami również chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Idealnym narzędziem do takiej komunikacji jest blog.

Okiem Jadwigi

Firma emporia wykorzystała te tendencje i uruchomiła swojej ambasadorce, Jadwidze Ślawskiej-Szalewicz, stronę www.okiemjadwigi.pl. Założeniem było powstanie miejsca tworzonego przez seniorów dla seniorów. Pani Jadwiga samodzielnie prowadzi blog i jest w pełni odpowiedzialna za wszystkie treści zamieszczane na stronie. Autorka dzieli się wspomnieniami ze swoich licznych podróży, przypomina sylwetki znanych sportowców, artystów i działaczy, których miała okazję poznać. Największą popularnością cieszą się jednak przepisy kulinarne.

Głównym celem bloga jest pokazanie, że osoby dojrzałe, mogą aktywnie spędzać czas na emeryturze i że technologia nie jest przywilejem zarezerwowanym wyłącznie dla młodzieży.

Tak jak w każdym wypadku, to czy blog może służyć jako narzędzie do budowania marki, zależy od jakości materiału. Pani Jadwiga tworzy treści, które są bliskie grupie docelowej firmy emporia. Wpisy związane z produktami mają charakter bardzo subtelny i pojawiają się sporadycznie, np. w kontekście imprez dla Seniorów, w których emporia bierze udział. Zarówno autorce jak i firmie, zależy na wiarygodności, dlatego na blogu jest informacja o tym, że pani Jadwiga jest ambasadorką marki.

Blog jako nowoczesny instrument komunikacji z konsumentami jest szybki i dobrze ukierunkowany, ponieważ trafia do tej kategorii odbiorców, na której zależy autorowi.

W przypadku www.okiemjadwigi.pl mamy do czynienia z blogiem przedstawiciela firmy, który nie promuje marki artykułami promocyjnymi, ale swoją osobą wspiera pewne postawy społeczne. Pani Jadwigi jest przykładem wszystkich wartości jakie wspiera emporia: aktywność, zaangażowanie, ciekawość świata. Całym swoim doświadczeniem potwierdza, że seniorzy nie muszą i nie powinni być cyfrowymi imigrantami.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej