Strona główna / Chmura / Nowy pakiet do wideokonferencji
wtorek 26 lipiec 2011 | Danielle Claude
Nowy pakiet do wideokonferencji
Alcatel-Lucent udostępnił pakiet rozwiązań telepresence. Visual Collaboration oferuje coś więcej niż kosztowne i mało elastyczne systemy wideo. Dzięki zastosowaniu otwartego podejścia pakiet rozszerza zasięg rozwiązań wideo w firmie na wszystkie punkty końcowe i lokalizacje, w tym na komputery biurkowe, smartfony, laptopy, tablety, tablice interaktywne i ekrany w biurach, salach konferencyjnych i salach posiedzeń.

Alcatel-Lucent współpracuje z najlepszymi w branży partnerami, takimi jak SMART Technologies, Radvision i Lifesize, dzięki czemu oferuje klientom klasy biznesowej szeroką gamę rozwiązań wideokonferencyjnych obejmujących infrastrukturę, aplikacje i punkty końcowe. Dzięki funkcji obecności, łatwym w obsłudze interfejsom i opcjom „przeciągnij i upuść” pracownicy mogą kontaktować się ze sobą za pomocą dowolnych urządzeń i nawiązywać efektywną komunikację wideo, by prowadzić bezpośrednie rozmowy, dzielić się treścią i współpracować. Mogą też współużytkować treści za pośrednictwem portali internetowych.

SMART

Pakiet Visual Collaboration firmy Alcatel-Lucent obejmuje także nowe rozwiązanie Interactive Whiteboard, które zostało opracowane razem z firmą SMART Technologies.

Rozwiązanie to integruje funkcje współużytkowania treści oferowane przez aplikację Alcatel-Lucent 8660 OmniTouch MyTeamwork z zaawansowanymi możliwościami interaktywnych tablic wideo firmy SMART Technologies w salach konferencyjnych i zdalnych lokalizacjach.

Uczestnicy wideokonferencji widzą prowadzącego oraz nanoszone przez niego graficzne adnotacje na interaktywnej tablicy, a jednocześnie sami również mogą aktywnie współpracować z innymi uczestnikami korzystając z aplikacji na swoim komputerze.  

  • Pakiet Visual Collaboration oferuje też klientów uruchamianych w przeglądarce internetowej umożliwiających korzystanie z wideokonferencji bezpośrednio na komputerach pracowników.   Udostępnia też szereg rozwiązań obejmujących infrastrukturę i wyspecjalizowane punkty końcowe firm Radvision i Lifesize dla małych, średnich i dużych sal konferencyjnych i sal posiedzeń.

„Pakiet rozwiązań współpracy wizualnej Alcatela-Lucenta udostępnia rozwiązania wideo dla szerszej grupy użytkowników, w większej liczbie lokalizacji i z wykorzystaniem bogatszej gamy urządzeń. Nasza strategia ma zapewnić klientom klasy biznesowej wybór wśród szerokiej gamy ekonomicznych opcji wideo — od współpracy z naszymi cenionymi partnerami w dziedzinie rozwiązań w celu stworzenia wspólnych systemów, aż po udostępnianie wbudowanych funkcji wideo na naszych nowych platformach komunikacyjnych OpenTouch” — powiedział Tom Burns, prezes działu korporacyjnych rozwiązań strategicznych Alcatela-Lucenta.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej