Strona główna / Chmura / Huawei o chmurze na Cloud Computing Summit 2011
środa 30 listopad 2011 | Robert Kamiński
Huawei o chmurze na Cloud Computing Summit 2011
Cloud computing to najdynamiczniej rozwijająca się część rynku IT – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Najnowszy raport IDC „Poland's Cloud Services Market 2011-2015 Forecast and 2010 Competitive Analysis” wskazuje, że już w 2010 roku usługi w chmurze stanowiły od 7% do 10% wartości całego rynku IT, a według ekspertów z IDC w 2014 roku osiągnie poziom 16%.

Usługi oferowane w chmurze są już powszechnie wykorzystywane przez firmy i instytucje publiczne w USA, Japonii, Singapurze i kilku innych krajach Azji.

W Europie i Polsce są stosunkowo mniej popularne, jednak rynek ten szybko się rozwija i w ciągu trzech lat jego wartość ma osiągnąć nawet 16% wartości całego rynku IT.

Do grona firm oferujących produkty i usługi w chmurze w 2010 roku dołączyła także firma Huawei, światowy lider w dostarczaniu nowoczesnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Od tego czasu wraz z partnerami, wśród których są m.in. Intel, IBM, Accenture, Huawei opracowuje nowe modele i praktyki biznesowe oparte o cloud.

Aby dzielić się swoim doświadczeniem, Huawei zaprosiło czołowych polskich operatorów telekomunikacyjnych do udziału w warsztatach Cloud Computing Summit 2011, które odbywają się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w gmachu Politechniki Warszawskiej. W ramach Cloud Computing Summit 2011 odbędą się także warsztaty i prezentacje skierowane do studentów kierunków informatycznych uczelni.

- Rozwiązania w chmurze to przyszłość IT. Firmy decydują się na nie m.in. ze względu na znaczne oszczędności, jakie się z nimi wiążą. Korzystanie z chmury redukuje koszty sprzętu, energii, utrzymania odpowiednich pomieszczeń w przypadku dużych centrów danych lub serwerowni. Chcemy pokazać naszym partnerom korzyści, które  płyną z chmury i przedstawić wdrożenia, które mogą zrewolucjonizować sposób funkcjonowania biznesu. Cloud Computing Summit 2011 to także okazja do wspólnej dyskusji na temat przyszłości usług w chmurze – mówi Marek Marczuk, Dyrektor ds. Rozwiązań i Strategii w Huawei Polska.

W ramach warsztatów Huawei zaprezentuje portfolio produktów i usług cloud computing, w tym oparte na chmurze internetowe centrum danych (IDC), które łączy w sobie najnowsze rozwiązania inteligentnego zarządzania energią, wysokie upakowanie danych i skalowalność. Poza tym zostaną pokazane rozwiązania Desktop Cloud, Cloud Platform, Cloud Storage i Media Cloud, które wspierają firmy w przeniesieniu tradycyjnych centrów danych do internetowych centrów opartych na chmurze.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej