Strona główna / Chmura / ASUS AiCloud - dostęp do danych z każdego miejsca
piątek 08 czerwiec 2012 | Robert Kamiński
ASUS AiCloud - dostęp do danych z każdego miejsca
ASUS AiCloud łączy w sobie wydajny router bezprzewodowy 802.11ac Wi-Fi oraz funkcje umożliwiające każdemu utworzenie własnej chmury do przechowywania danych.

Dzięki połączeniu odpowiednich technologii i usług, ASUS AiCloud daje użytkownikom możliwość wygodnego przechowywania danych w chmurze obliczeniowej. Zapewnia przy tym nieograniczoną ilość pamięci masowej i zwiększone bezpieczeństwo. W zastosowaniach domowych, użytkownikom wystarczy nowy router ASUS RT-AC66U, który umożliwia pracę w dwóch pasmach - 2.4GHz i 5GHz - z łączną przepustowością 1.75Gbps poprzez protokół 802.11ac oraz stanowi platformę dla wielu usług chmury.

  • ASUS Cloud Disk zapewnia zdalny dostęp do multimediów przechowywanych na urządzeniu podłączonym do portu USB routera ASUS RT-AC66U, co oznacza, że użytkownicy mają stały dostęp do swojego serwera multimedialnego z dowolnego urządzenia - od smartfonów z systemem Android lub iOS, po tablety i notebooki.
  • ASUS Smart Access umożliwia dołączenie dowolnego znajdującego się w sieci komputera do prywatnej chmury, co umożliwia udostępnianie wybranych plików w Internecie za pomocą dowolnego urządzenia pracującego na systemie Windows, Mac i Linux. Kompatybilne urządzenia mogą być przywracane ze stanu czuwania zdalnie, co eliminuje konieczność marnowania energii elektrycznej na uruchomione przez 24 godziny na dobę komputery.
  • ASUS Smart Sync ułatwia synchronizację danych na lokalnych urządzeniach magzynujących z kontem ASUS WebStorage. Synchronizacja następuje automatycznie i jest przeprowadzana w tle, dzięki czemu pliki są zawsze zaktualizowane i mogą być łatwo udostępniane za pomocą adresów URL.
  • AiCloud zapewnia lepszą funkcjonalność, niż usługi chmury dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej, zwiększonemu bezpieczeństwu prywatnej chmury oraz szybkiemu pobieraniu, strumieniowaniu, udostępnianiu i synchronizacji plików pomiędzy wieloma urządzeniami. Aplikacja AiCloud jest dostępna do pobrania za darmo w Play Store na systemy Android oraz w AppStore na urządzenia z systemem iOS.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej