Strona główna / Chmura / Internet? Tak, ale jaki?
środa 30 marzec 2005 | Biznes Raport TP
Internet? Tak, ale jaki?
Internet stał się idealnym kanałem dystrybucji informacji i komunikacji. Rozumie to coraz więcej firm, dla wielu przedsiębiorstw korzystanie z Internetu stało się koniecznością. Małe i średnie firmy zazwyczaj nie dysponują dużymi środkami na telekomunikację, różne mają też potrzeby co do korzystania ze Światowej sieci WWW.

Do Internetu przez telefon

Najprostszym sposobem jest usługa realizowana poprzez sieć telefoniczną. Wymagania wobec Użytkownika są minimalne. Wystarczy posiadać komputer z modemem i linię telefoniczną. Dzwoniąc pod ogólnopolski numer 0-20 21 22 (dostęp analogowy) lub pod numer 0-20 24 22 (dostęp cyfrowy dla Klientów usługi ISDN tp) Klient łączy się z siecią Internet. Z usługi tej korzystają już tylko nieliczne firmy, które jedynie sporadycznie łączą się z Internetem.

Stałym łączem DSL

Stały, szerokopasmowy dostęp do Internetu za pośrednictwem łącza DSL pozwala na nieograniczone, nielimitowane połączenie z Internetem. Nie ma tu potrzeby każdorazowego dodzwaniania się. Usługa realizowana jest na tym samym łączu, na którym pracuje klasyczna linia telefoniczna. Pozwala ona na jednoczesne korzystanie z dostępu do Internetu i prowadzenie rozmów telefonicznych na jednym łączu telekomunikacyjnym, nie powodując zmniejszenia szybkości transmisji. Dzięki technologii ADSL dostęp do Internetu jest realizowany z szybkością dużo większą, niż ma to miejsce w przypadku dostępu dial-up lub z wykorzystaniem wycofywanej już usługi sdi tp. Telekomunikacja Polska oferuje obecnie w to miejsce dwie usługi dostępu do Internetu w technologii ADSL.

Neostrada tp - dla Klientów indywidualnych i małych firm

Neostrada tp to usługa stałego dostępu do Internetu adresowana głównie do Klientów indywidualnych. Obecnie jest ona oferowana w trzech opcjach szybkości transmisji: 128 kbit/s, 512 kbit/s i 1024 kbit/s. Z neostrady tp korzysta wiele małych firm, dla których istotnym parametrem jest niska cena. Z racji zastosowanego w neostradzie tp ograniczenia ilości ruchu w Internecie, może być ona optymalnym rozwiązaniem dla małych firm z niewielką liczbą komputerów, które potrzebują stałego dostępu do Internetu. Po przekroczeniu określonych w limicie ilości GB ściągniętych z Internetu danych usługa ta pracuje na mniejszych prędkościach przesyłania danych. Podstawowy modem dostępny w usłudze neostrada tp umożliwia podłączenie jednego komputera. Ograniczeń tych nie ma w adresowanej specjalnie do Klientów biznesowych usłudze dostępu do internetu DSL tp.

Dostęp do internetu DSL tp - bezpieczeństwo i szybkość transmisji

Usługa ta, adresowana do szerokiego segmentu Klientów biznesowych zapewnia stały bezpieczny dostęp do Internetu w nielimitowanym czasie i bez ograniczeń ilości przesyłanych danych. W ramach podstawowej oferty TP udostępnia łącza o przepustowości od 512 kbit/s, do 12 Mbit/s. Korzystając z dostępu do internetu DSL tp firma otrzymuje stały adres IP lub pulę adresów IP, pakiet bezpieczeństwa sieciowego, pakiet przestrzeni dyskowej oraz do wyboru indywidualny profil usługowy. Pakiet przestrzeni dyskowej umożliwia przedsiębiorcom zakładanie swojej strony firmowej w domenie internetdsl.pl oraz łączenie się ze swoją pocztą firmową poprzez sieć www. Opcjonalnie dostępna jest strona firmowa w domenie .pl lub .com.

Dzięki pakietowi bezpieczeństwa, sieć Klienta zabezpieczona jest przed atakami z zewnątrz, a standardowy modem z ruterem umożliwia podłączenie wielu komputerów w firmie bez dodatkowych kosztów.

Ważny dla firm jest też brak ograniczeń ilości przesyłanych danych. W 2004 roku TP podwoiła Klientom prędkość przesyłania danych w usłudze dostęp do Internetu DSL tp przy zachowaniu dotychczasowych opłat. DSL tp jest najlepszą usługą dla firm, które w codziennej pracy korzystają z Internetu i stosują (lub zamierzają stosować) zaawansowane rozwiązania informatyczne. O wartości tego rozwiązania Świadczy fakt, że usługa dostęp do internetu DSL tp otrzymała od internautów i tygodnika "Wprost" Certyfikat Telekomunikacyjny 2004 za najbardziej nowatorski, nowoczesny i mający szanse na rynkowy sukces projekt. Coraz więcej małych i Średnich przedsiębiorstw wybiera właśnie dostęp do Internetu DSL tp jako podstawę do budowania infrastruktury teleinformatycznej w firmie.

Frame Relay/ATM - rozwiązania sieciowe dla większych firm

Sieć transmisji danych Frame Relay/ATM umożliwia stały, bezpośredni i symetryczny dostęp do zasobów Internetu z dużą szybkością transmisji danych: 64 kbit/s - 2 Mbit/s w protokole Frame Relay i do 622 Mbit/s w protokole ATM w wielu opcjach usługowych. Klienci otrzymują stałą pulę adresów IP, mają możliwość dokupienia usług dodatkowych. Usługa oferowana jest dużym firmom o zwiększonych potrzebach w zakresie dostępu do Internetu i firmom o szczególnych wymaganiach w zakresie dostępu do Internetu (operatorzy, ISP, portale itp.).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej