Strona główna / Chmura / DSL nadal w użyciu
niedziela 25 maj 2008 | Anna Pawłowska-Pojawa
DSL nadal w użyciu
Jednoczesne korzystanie z telefonu, faksu i Internetu dziś to standard funkcjonowania wielu firm, choć jeszcze kilka lat temu nie było to takie oczywiste. Modemy, wydzwaniany dostęp, zrywane połączenia, transfer danych postępujący w tempie leniwego ślimaka, uporczywie zajęty telefon - to była codzienność.

O ile jednak w gospodarstwie domowym można iść na pewien kompromis i tolerować pewne niedogodności w zamian za niższe koszty (choć to często kwestia względna), o tyle firmy nie mogły sobie pozwolić na funkcjonowanie w takich warunkach. Stąd na rynku usług dla firm szybko pojawiła się technologia DSL, która możliwia wykorzystanie istniejących linii telefonicznych do komunikacji cyfrowej i przesyłanie sygnału cyfrowego parą przewodów miedzianych zuwykłej linii telefonicznej. Dzięki temu umożliwia jednoczesne korzystanie z dostępu do Internetu, prowadzenie rozmowy telefonicznej oraz korzystanie z faksu.

Stary ale jary

Mimo że dzisiaj rozwój technologiczny umożliwia korzystanie z technologii światłowodowych, łączy satelitarnych czy bezprzewodowych, nadal DSL jest najpopularniejszą technologią szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Jak pokazuje raport OECD, którego wyniki opublikowano pod koniec ubiegłego roku, w 30 krajach organizacji z DSL korzysta 136 mln osób, czyli blisko 2/3 wszystkich abonentów.

Kto korzysta

Kiedyś z dużą pewnością można było odpowiedzieć, że ci wszyscy, którzy potrzebują mieć stały dostęp do Internetu i szybki transfer. Dzisiaj ofert stałego dostępu jest wiele, wielkość i szybkość transferu zwiększyły się znacząco. Czy istnieje zatem uzasadnienie dla korzystania z DSL zamiast z alternatywnych rozwiązań? Jeżeli zależy nam na samym dostępie do sieci i przesyłaniu danych – to niekoniecznie. Ale DSL wcale nie oddaje rynku.

W ciagłej ofercie tp

Oferta dostęp do Internetu DSL tp to nie tylko szybki, praktycznie nielimitowany dostęp do Internetu, nieograniczony transfer, ale także gwarancja bezpieczeństwa przesyłania danych stały adres IP oraz pula stałych publicznych adresów IP i ciekawa oferta hostingowa.

Pakiet Standard,który jest, jak sama nazwa wskazuje, standardowym dodatkiem do usługi DSL, umożliwia założenie strony internetowej w domenie .internetdsl.pl, korzystanie z bazy danych MySQL oraz wirtualnych serwerów WWW, zarządzanie kontami poczty elektronicznej. Użytkownik otrzymuje 1 GB powierzchni dyskowej na dowolną liczbę kont poczty. Korzystanie z pakietu standard nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Pakiet rozszerzony to aż 5 GB powierzchni dyskowej, możliwość tworzenia kont FTP oraz dostęp do statystyk serwera WWW do roku wstecz. Koszt rozszerzenia usług wynosi 15 zł netto/mies.

W ramachpakietu Premium użytkownik otrzymuje 10 GB przestrzeni dyskowej oraz dwa serwery MySQL o powierzchni do 100 MB i jeden serwer PostgreSQL o powierzchni do 50 MB.

Koszt pakietu Premium to 30 zł doliczane do opłaty za korzystanie z usługi DSL.W ramach dostępu do Internetu DSL tp zapewnia system zabezpieczeń e-security pozwalający zminimalizować ryzyko zewnętrznych i wewnętrznych ataków oraz włamań do systemu, a także zaawansowany pakiet bezpieczeństwa.  Miesięczny koszt użytkowania usługi zależy od potrzeb w zakresie transferu i kształtuje się na poziomie od ok. 96 zł brutto miesięcznie przy łączu DSL 250 (łącze o maksymalnej przepustowości 256 kbit/s do komputera klienta i 128 kbit/s od klienta) do ok. 609 zł brutto; łącze DSL 15000 (łącze o maksymalnej przepustowości 15360 kbit/s do klienta i 800 kbit/s od klienta, ośmioadresowa podsieć - 5 użytkowych adresów IP).

Dla użytkowników korzystających wcześniej z dostępu za pomocą Neostrady lub SDI tp przygotowała system zniżek i rabatów.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej