Strona główna / Chmura / Bezpieczna chmura dla małej firmy
poniedziałek 21 lipiec 2014 | Robert Kamiński
Bezpieczna chmura dla małej firmy
Orange wprowadza nowe usługi, dzięki którym nawet niewielka firma może mieć dostęp do profesjonalnego systemu wykonywania kopii zapasowych, wygodnej księgowości online i promocji za pomocą aplikacji mobilnej.

Usługi w tzw. chmurze, czyli świadczone na odległość, za pośrednictwem internetu, przez zewnętrzne firmy to obecnie jeden z najmodniejszych tematów w IT.

Dlaczego?

Dzięki chmurze nawet bardzo zaawansowane aplikacje mogą być dostępne dla niewielkich przedsiębiorstw, bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji, zatrudniania specjalistów, itd. To trochę jak z samochodem służbowym - żeby go użytkować nie musisz przecież budować własnej stacji benzynowej ani przyjmować do pracy mechanika. Płacisz tylko za to, czego faktycznie użyjesz.

Klienci biznesowi Orange mają dostęp do zaawansowanych usług przeznaczonych dla małych i średnich firm. Wystarczy zalogować się w Orange.pl i wybrać odpowiednie opcje. Nie trzeba podpisywać żadnych nowych umów; płatność odbywa się w ramach miesięcznego rozliczenia (usługi pojawiają się na fakturze za telefon albo internet). W każdej chwili możesz zrezygnować bez żadnych konsekwencji (nawet jeśli masz umowę terminową na telefon), a za pierwszy, próbny miesiąc korzystania z danej usługi nie płacisz nic.

Orange daje dostęp do usług utrzymywanych na bezpiecznych serwerach wyposażonych w rozwiązania rzadko kiedy stosowane w małych i średnich firmach - takie jak dodatkowe zasilanie awaryjne, zdublowane podzespoły, systemy gaśnicze, całodobowa ochrona, zapasowe łącza internetowe, itd. To wszystko, w połączeniu z profesjonalną obsługą i szyfrowaniem daje gwarancję zarówno poufności, jak i nieprzerwanego dostępu oraz utrzymania integralności danych. Rozwiązania proponowane przez Orange zostały przygotowane z myślą o firmach; mają mechanizmy ograniczania uprawnień dla poszczególnych użytkowników (pracowników).

Umieszczenie aplikacji na serwerach udostępnianych przez Orange pozwala nie tylko na lepsze zabezpieczenie plików (w porównaniu z przechowywaniem ich na standardowych dyskach sieciowych używanych w wielu firmach), ale i na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności za pomocą dowolnego komputera podłączonego do internetu. Dostęp do programów i danych jest możliwy również na tabletach i smartfonach.

A jeśli ci się nie spodoba? W każdym momencie możesz zrezygnować, bez kar umownych. Twoje dane zostaną całkowicie usunięte po trzech miesiącach (możesz przecież zmienić zdanie!).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej