Strona główna / Chmura / Backup dla małej firmy
poniedziałek 21 lipiec 2014 | Robert Kamiński
Backup dla małej firmy
Archiwizacja jest zaniedbywana w małych firmach - często jako backup stosowany jest zwykły, zawodny pendrive. Tymczasem za niewielkie pieniądze można zrobić to bez wysiłku i przy pomocy profesjonalnych narzędzi.

BiznesBackup

Każda firma ma pliki, które są niezbędne dla jej działania. Dane klientów, kontakty kontrahentów, listy płac, itd. Ich utrata to duży problem. Z drugiej strony, dyski komputerów są zawodne, a wykonywanie kopii i umieszczanie ich w bezpiecznym miejscu (np. w sejfie znajdującym się poza siedzibą firmy) wymaga kosztownych inwestycji i bywa kłopotliwe. Rozwiązaniem jest BiznesBackup, czyli wirtualna przestrzeń udostępniona na serwerach Orange, którą można wykorzystać do przechowywania backupów. To bezpieczne - każdy plik jest umieszczony w trzech różnych lokalizacjach. Nie ma też ryzyka przechwycenia danych przez hakerów. Transmisja jest szyfrowana za pomocą podobnych metod jak te, które wykorzystywane są w bankowości internetowej.
BiznesBackup to również możliwość szybkiego dostępu do kluczowych informacji nawet wtedy, gdy jesteś z dala od firmowego komputera. Wystarczy, że użyjesz aplikacji na smartfonie albo przeglądarki WWW.
Usługa występuje w trzech wariantach różniących się między sobą ilością dostępnego miejsca na serwerze (od 5 do 40GB). Wszystkie mają ten sam zestaw funkcji i wszystkie dają dostęp do aplikacji instalowanej na komputerze, dzięki której część zadań związanych z wykonywaniem kopii można zautomatyzować.
Dostawcą jest Orange, firma o ugruntowanej pozycji na polskim rynku, dająca gwarancję ciągłości działania i rozumiejąca wagę bezpieczeństwa. To szczególnie ważne w przypadku danych kluczowych dla działania twojego biznesu.

BackupExpert

Wygodna kopia zapasowa online z zaawansowanymi funkcjami i możliwością obsługi wielu użytkowników o różnych uprawnieniach.

Załóżmy, że prowadzisz mały albo średni biznes. Nie ważne, czy zatrudniasz kilka, czy kilkadziesiąt osób - twoi pracownicy wytwarzają codziennie więcej kluczowych danych, niż jesteś to sobie w stanie wyobrazić. Awaria dysku w choćby jednym z komputerów może oznaczać spore kłopoty. Jeśli utracisz bazę danych programu księgowego albo historię emaili od klientów z ostatnich kilku lat, przełoży się to na konkretne straty finansowe. Z drugiej strony, koszty tradycyjnych rozwiązań do wykonywania kopii zapasowych są wysokie.
Na szczęście, nie musisz już instalować własnego serwera i zatrudniać informatyka - wystarczy BackupExpert. Za niewielki miesięczny abonament uzyskasz dostęp do bezpiecznych serwerów Orange, na których sprytna aplikacja instalowana na komputerach pracowników będzie umieszczała kopie najcenniejszych danych. BackupExpert działa inteligentnie: potrafi poradzić sobie nawet z dużymi plikami MS Outlook czy bazami danych specjalistycznych programów, których używa się w twojej branży.
Administracji usługą nie musisz zlecać informatykom. Samodzielnie przydzielisz odpowiednie uprawnienia pracownikom za pomocą przeglądarki WWW - w końcu nie każdy powinien mieć dostęp do wszystkich dokumentów.
A jeśli już o dostępie mowa. BackupExpert usprawnia korzystanie z dokumentów wewnątrz firmy. Chcesz utworzyć wspólny katalog, np. dla jednego działu? Nie ma problemu! Pracownicy mogą do niego zaglądać ze swoich komputerów i smartfonów. Oczywiście, wszystko w ramach nadanych uprawnień.
BackupExpert korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii szyfrowania, wykorzystywanych zwykle w bankowości online. Stoją za nim doświadczenie i pozycja rynkowa grupy Orange. Najcenniejsze dane warto powierzyć partnerowi, który od lat działa w Polsce.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej