Strona główna / Chmura / EMC zmienia oblicze chmury hybrydowej klasy korporacyjnej
czwartek 06 listopad 2014 | Robert Kamiński
EMC zmienia oblicze chmury hybrydowej klasy korporacyjnej
Firma EMC Corporation wprowadziła do sprzedaży rozwiązanie EMC® Enterprise Hybrid Cloud, które stanowi połączenie sprzętu, oprogramowania i usług firm EMC i VMware oferując klientom zalety chmury prywatnej i publicznej.

Rozwiązanie EMC Enterprise Hybrid Cloud umożliwia wdrożenie nowoczesnego modelu usługowego IT „na żądanie” (IT-as-a-service ― ITaaS) w zaledwie 28 dni. Przedsiębiorstwa nie muszą już wybierać pomiędzy szybkością i elastycznością usług chmury publicznej a możliwościami kontroli i bezpieczeństwem, które zapewnia infrastruktura chmury prywatnej. Działy informatyki, które starają się dotrzymać kroku wymaganiom stawianym przez nowoczesną i dynamicznie zmieniającą się działalność biznesową, muszą korzystać zarówno z chmury prywatnej, gdyż jest bezpieczna i niezawodna oraz można ją kontrolować, jak i z chmury publicznej, gdyż jest prosta, ekonomiczna i elastyczna. Rozwiązanie EMC Enterprise Hybrid Cloud pozwala klientom wdrażać chmurę hybrydową, która łączy w sobie najlepsze cechy tych obu modeli wdrożeniowych chmury.

W roku 2015 firma EMC planuje wprowadzić na rynek rozwiązanie EMC Enterprise Hybrid Cloud oparte na platformie firmy Microsoft oraz na technologii OpenStack. Rozwiązanie EMC dla platformy Microsoft Cloud zostanie zaprojektowane tak, aby umożliwić klientom łatwą integrację wdrożonych już w formie instalacji fizycznej rozwiązań pamięci masowej EMC i infrastruktury Windows Server Hyper-V z platformą Microsoft Azure, co pozwoli elastycznie wdrażać aplikacje oraz zarządzać aplikacjami i obciążeniami w środowiskach hybrydowych.  Firma EMC uważa, że klienci powinni mieć możliwość wyboru, i dokłada wszelkich starań, aby im pomóc w udanym wdrażaniu chmur hybrydowych, niezależnie od platformy przetwarzania w chmurze, na którą się zdecydują. Oferując rozwiązania EMC Enterprise Hybrid Cloud z platformą firmy Microsoft i technologią OpenStack, firma EMC zapewni w ich przypadku takie same zalety i korzyści jak te, które są udostępniane w ramach rozwiązania EMC Enterprise Hybrid Cloud Federation Software-Defined Data Center Edition with VMware.

Raport na temat chmury w Polsce

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej