Strona główna / Chmura / SuperKsięgowa czyli księgowość w telefonie
środa 28 styczeń 2015 | Robert Kamiński
SuperKsięgowa czyli księgowość w telefonie
Smartfon w biznesie to dużo więcej niż mobilny dostęp do poczty i stron WWW. Może nie tylko zapewnić bardzo sprawną komunikację, ale i... uprościć współpracę z księgowością.

Głównym powodem, dla którego kupuje się smartfony do firmy jest zwykle chęć udostępnienia pracownikom mobilnego emaila. Nie jest to jednak wcale jedyna korzyść, jaką może przynieść wprowadzenie inteligentnych komórek. Dzięki smartfonowi ułatwisz sobie współpracę z księgowością.

Tradycyjnie, księgowość była po prostu kolejnym działem firmy. Dziś coraz częściej zleca się te usługi na zewnątrz, szczególnie, w przypadku niewielkich biznesów. W nowoczesnych biurach księgowych, takich jak SuperKsięgowa, standardem jest stały dostęp do systemu księgowego online - zupełnie jak do konta bankowego. Dzięki temu, przedsiębiorca ma wgląd w aktualne dane finansowe i może wykonać część zadań (np. wystawianie faktur) samodzielnie - czyli szybciej i taniej.

SuperKsięgowa, zależnie od wariantu, może wziąć na siebie różne, uciążliwe obowiązki - od generowania rozliczeń podatkowych, poprzez kontrolę dokumentów i prowadzenie listy płac aż do reprezentowania firmy przed urzędem skarbowym. Najprostsza, bezpłatna wersja to po prostu system księgowy, który jest oddany do twojej dyspozycji. Samodzielnie wprowadzasz dokumenty, a jednocześnie masz dostęp do automatów generujących odpowiednie deklaracje (i wyliczających np. należności wobec skarbówki). Praktyczne dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem. Ale zaraz, dlaczego piszemy o tej usłudze w kontekście smartfonów?

Tak samo jak wspomniane już banki, SuperKsięgowa nie poprzestaje na udostępnieniu swojego systemu w przeglądarce WWW. Jest też aplikacja mobilna na smartfony z Androidem (w drodze wersja dla Windows Phone). Podstawowa funkcja programu to, jak można się spodziewać, przegląd danych finansowych i historii transakcji.

Do czego to się może przydać? Będąc na spotkaniu u klienta szybko sprawdzisz, jak dużo zostawił pieniędzy w twojej firmie w ciągu ostatnich miesięcy - a to już jedna z podstawowych przesłanek do udzielenia mniejszego lub większego rabatu. Ten z kolei może błyskawicznie przełożyć się na decyzję klienta o zakupie twoich usług lub produktów.

Jeśli klient zdecyduje się, możesz natychmiast wystawić mu elektroniczną fakturę. Wystarczy wyjąć smartfon, otworzyć aplikację SuperKsięgowa i wprowadzić podstawowe dane. W ciągu kilku sekund dokument pojawi się w skrzynce mailowej kontrahenta. To nie tylko ułatwia pracę (nie musisz już poświęcać cennego czasu pod koniec miesiąca na generowanie i wysyłkę dokumentów), ale i robi dobre wrażenie. Faktura wystawiona w smartfonie oczywiście zostanie zapisana w systemie księgowym. Żeby ją zaksięgować nie musisz już robić niczego więcej.

Tankujesz samochód? Robisz zakupy do firmy? Idziesz z klientem na kolację? Również faktury kosztowe wprowadzisz do SuperKsięgowej za pomocą smartfonu. Wystarczy zrobić zdjęcie i podać podstawowe informacje (sprzedawca, kwota, opis). Dane zostaną zapisane w systemie, a ty zaoszczędzisz trochę czasu. I pozbędziesz się szybko tej sterty papierów zabierających miejsce w teczce.

SuperKsięgowa jest dostępna jako jedna z usług Chmury dla Firm Orange. Miesięczny koszt wynosi od 49 do 99 PLN netto, przy czym droższy wariant zapewnia opiekę dedykowanej księgowej i reprezentację przed urzędem skarbowym. W obu przypadkach otrzymujesz wsparcie techniczne i księgowe dostępne 7 dni w tygodniu oraz bezpłatny dostęp do aplikacji mobilnej.

Sprawdź jak zainstalować superksięgową w smartfonie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej