Strona główna / Chmura / Tworzenie kopii zapasowych i archiwizacja w chmurze
poniedziałek 02 marzec 2015 | Robert Kamiński
Tworzenie kopii zapasowych i archiwizacja w chmurze
Firma NetApp wprowadziła nowe oprogramowanie i rozwiązania przeznaczone dla hybrydowych środowisk IT, które skracają czas tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz zapewniają klientom większą kontrolę nad sposobem, czasem i miejscem przechowywania firmowych danych w całym cyklu ich istnienia.

Korzystanie z elastycznej platformy Amazon Web Services (AWS) stanowi silne wsparcie dla klientów w procesie tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania i archiwizacji danych. Dzięki ścisłej współpracy z AWS firma NetApp™ wprowadziła trzy nowe modele rozwiązania do backupu SteelStore® wykorzystującego technologię chmurową Amazon Machine Image (AMI), które umożliwia wydajne i bezpieczne tworzenie kopii zapasowych danych aplikacji działających w chmurze. Klienci mają także do wyboru lokalne urządzenia fizyczne SteelStore®, które zapewniają płynną i bezpieczną ochronę danych w chmurze.

Ponadto, NetApp wprowadza wsparcie usługi Amazon Simple Storage Service (S3) jako warstwy przechowywania danych w StorageGRID® Webscale — skalowalnym rozwiązaniu obiektowej pamięci masowej przeznaczonym do trwałej, długookresowej archiwizacji. Firma udostępniła także aktualizacje narzędzia OnCommand® Cloud Manager, oprogramowania OnCommand Insight i subskrypcji Cloud ONTAP™, dając klientom nowe możliwości w zakresie szybszego wprowadzania innowacji i skrócenia czasu reakcji działu IT.

Wizja Data Fabric

Według firmy NetApp przez co najmniej najbliższe dziesięć lat dominującym modelem wdrożeń IT będzie architektura hybrydowa. Klienci doceniają atuty chmury związane z szybkością i skalowalnością, ale potrzebują nowych strategii zarządzania danymi, które pozwolą zachować kontrolę nad tym kluczowym składnikiem majątku także poza granicami firmowej sieci. Swoją wizję zapewnienia klientom zarówno kontroli, jak i swobodnego wyboru modelu wdrożeń IT w tych nowych warunkach firma NetApp określa mianem Data Fabric.

Nowe produkty i rozwiązania są elementem realizacji tej wizji. Dzięki nowym rozwiązaniom NetApp do zarządzania cyklem istnienia danych klienci zyskują pewność, że niezależnie od umiejscowienia danych — w systemie lokalnym, w pobliżu chmury, w chmurze, u usługodawcy itp. — będą mogli je kontrolować, integrować, przenosić, chronić i spójnie nimi zarządzać. Klienci mogą korzystać z inwestycji firmy NetApp i jej doświadczenia w tworzeniu środowisk hybrydowych klasy korporacyjnej, które ewoluują wraz z potrzebami klientów. W rozwoju infrastruktury danych w oparciu o technologie NetApp bierze udział ponad 275 partnerów-usługodawców.

Udoskonalone rozwiązania NetApp SteelStore® i StorageGRID® Webscale udostępniają elastyczność platform Amazon S3 i Amazon Glacier na potrzeby archiwizacji długookresowej. Dzięki nim klienci dysponujący tylko jedną lokalizacją, nieposiadający lokalizacji zdalnej lub korzystający z taśm zyskują dodatkowe bezpieczne miejsce przechowywania danych. Ta nowa pozycja w ofercie NetApp stanowi znakomite rozwiązanie, które pozwala klientom zintegrować posiadaną pamięć masową z platformą chmurową AWS. Firma NetApp jako pierwsza weszła na rynek z rozwiązaniem NetApp Private Storage for AWS, które łączy elastyczność i oszczędności związane z chmurą oraz wydajność, elastyczność i kontrolę zapewniane przez dedykowaną korporacyjną pamięć masową. Natomiast subskrypcja NetApp Cloud ONTAP®, czyli instancja wiodącego systemu operacyjnego NetApp do pamięci masowych działająca jako subskrypcja oprogramowania na platformie AWS, umożliwia ekonomiczne wykonywanie tzw. cloud burstingu* i odzyskiwanie danych po awarii.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej