Strona główna / Chmura / Chmura skrojona na miarę potrzeb?
niedziela 15 marzec 2015 | Robert Kamiński
Chmura skrojona na miarę potrzeb?
Technologie chmurowe szybko podbijają rynek, oferując skalowalność, wydajność i szybkość wdrożenia. Dla małej firmy naturalnym partnerem jest z reguły dostawca tradycyjnego hostingu. Microsoft zamierza to zmienić wprowadzając współnie z firmą Dell i Comparexem nowe rozwiązanie chmurowe.

Nowa oferta na polskim rynku, Comparex Hybrid Cloud Appliance to kolejne rozwiązanie z tego segmentu, umożliwiające przede wszystkim szybką budowę środowiska chmury prywatnej w organizacji i stworzenie pomostu do chmury publicznej.
Comparex Hybrid Cloud Appliance składa się z komponentów sprzętowych Dell i programowych Microsoft, subskrypcji Microsoft Azure oraz autorskich narzędzi Comparex – wszystkie elementy zostały zintegrowane tak, aby tworzyć spójne, łatwe we wdrożeniu rozwiązanie. System charakteryzuje prosty proces zakupowy, niskie koszty integracji z już posiadanymi rozwiązaniami i utrzymania, a także optymalizacja czasu pracy działu IT, który może znacznie szybciej odpowiadać na potrzeby klientów wewnętrznych. Kluczową cechą rozwiązania jest również wysoki poziom bezpieczeństwa danych i aplikacji oraz zapewnienie zgodności z normami i wymogami, którym podlega przedsiębiorstwo.

System występuje w dwóch wariantach: Standard i Premium. Pierwszy jest prekonfigurowanym rozwiązaniem, wymagającym prostej parametryzacji, drugi jest dostosowany na życzenie klienta przez zespół Comparex. Poza kosztem samego systemu, rozliczenie odbywa się na przejrzystych zasadach opartych na wykorzystywanych zasobach. Mimo, iż jest to rozwiązanie gotowe, cechuje je wysoka skalowalność i łatwa rozbudowa o kolejne elementy zwiększające moc obliczeniową, a także możliwość zastosowania w różnych scenariuszach zgodnie z obowiązującymi w organizacji politykami.

Czy oferta okaże się konkurencyjna w stosunku do istniejących rozwiązań oferowanych przez dostawców hostingu? Kwestia ceny i prostoty wdrożenia. Tu jednak ISP mają nadal istotną przewagę.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej