Strona główna / Biznes / Office 365 – korporacyjne standardy w małej i średniej firmie
sobota 02 kwiecień 2016 | Robert Kamiński
Office 365 – korporacyjne standardy w małej i średniej firmie
Office 365 to dużo więcej niż podstawowe aplikacje pakietu Office dostępne w chmurze. To kompleksowe narzędzie do profesjonalnego zarządzania zasobami firmy i usprawnienia komunikacji.

Przedsiębiorstwo, w ramach jednej usługi, otrzymuje pocztę ze wsparciem mobilnym, rozbudowany komunikator biznesowy, biblioteki dokumentów i aplikacji firmowych, a także kalendarz, który automatycznie synchronizuje dane na wszystkich urządzeniach. Te funkcjonalności to prosta droga dla małych i średnich firm do korzystania z korporacyjnych rozwiązań i to za złotówkę dziennie.

- Office 365 to standard korporacyjny dostępny dla małych i średnich firm, dzięki któremu mogą w prosty sposób zarządzać pocztą elektroniczną, łączyć ją z harmonogramem, kalendarzami grupy, zaplanowanymi spotkaniami i to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej. To znacząca korzyść, którą odczują zwłaszcza firmy, które nie zatrudniają na etacie informatyka – mówi Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający Onex Group, złotego partnera Microsoft. – Oczywiście Office 365 to stale aktualizowane aplikacje pakietu Microsoft Office, czyli Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote i Publisher, ale także dodatkowe narzędzia, takie jak np. SharePoint. Rozwiązanie to pozwala stworzyć nie tylko wewnętrzną stronę internetową, ale także witrynę publiczną, poprzez którą możemy komunikować się z obecnymi i przyszłymi klientami. Prowadzenie obu witryn za pomocą jednego narzędzia znacznie oszczędza czas, pozwalając administratorowi skoncentrować się na innych zadaniach – dodaje Jakub Hryciuk.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Właściciele małych firm w pakiecie z Office 365 otrzymują gwarancję bezpieczeństwa danych firmowych. Dostawca rozwiązania, czyli Microsoft, zapewnia pełną opiekę w tym zakresie, gwarantując m.in. niezawodne funkcje awaryjnego odzyskiwania danych, poufność przechowywanych informacji oraz skuteczną ochronę przed wirusami i spamem. A jak wskazują dane zrealizowane wśród przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw przez Ipsos MORI dla Microsoft, bezpieczeństwo danych to dla wielu firm nadal duże wyzwanie. Aż 47% ankietowanych przyznało, że wykonując obowiązki służbowe poza biurem, dostęp do danych zapewniają sobie poprzez wcześniejsze przesłanie plików na pocztę prywatną. Takie praktyki znacznie obniżają bezpieczeństwo danych firmowych, które zostają narażone na ataki hackerskie i wirusy. Korzystanie z chmury całkowicie eliminuje takie ryzykowne zachowania – dzięki Office 365 każdy pracownik ma stały dostęp do swojej poczty z każdego miejsca i z każdego narzędzia z dostępem do Internetu.

Mobilność i lepsza komunikacja

Małe przedsiębiorstwa oprócz bezpiecznej infrastruktury informatycznej, otrzymują także
w ramach Office 365, dostęp do dodatkowych korzyści. Z pewnością docenią mobilność chmury, zapewniającą stały zdalny dostęp do zasobów firmy. Jest to przydatne zwłaszcza
w przypadku osób, które dużo podróżują czy pracują w terenie, spotykając się z klientami. Zalety dostrzegą także startupy, w których często pracuje się zdalnie. Chmura zapewni wszystkim uprawnionym osobom stały i pełny dostęp do ważnych dokumentów, katalogów produktów, raportów, analiz, współdzielonych kalendarzy czy baz teleadresowych. Korzystając z niej oszczędzamy cenny czas. Co istotne, dostępem do danych można elastycznie zarządzać, zatem jeżeli na przykład nasz pracownik został zastąpiony na projekcie przez innego, możemy wycofać dostęp jednemu i przekazać drugiemu pracownikowi. Chmura zapewnia także stały backup danych – w przypadku awarii komputera nie musimy się martwić o to, że utracimy ważne dokumenty – będą one dla nas zawsze dostępne po zalogowaniu się do Office 365 z innego laptopa. Unikniemy tym samym dużo stresu i zaoszczędzimy czas, którego potrzebowalibyśmy na odtworzenie utraconych danych.

- Warto również zwrócić uwagę, że niezawodność rozwiązania polegająca na połączeniu maksymalnej dostępności i bezpieczeństwa danych jest unikalna dla Microsoft. To oznacza, że mniejsi i tańsi dostawcy, często nie są w stanie jej zagwarantować w takim zakresie – mówi Jakub Hryciuk.

Współtworzenie dokumentów

W przypadku Office 365 mobilność rozwiązania oznacza dużo więcej niż gwarancję stałego dostępu do plików. To także zdalne współtworzenie dokumentów w czasie rzeczywistym – chmura Microsoftu jest w pełni zintegrowana ze wszystkimi aplikacjami, wchodzącymi w skład pakietu Office. Zatem online nie tylko widzimy zmiany nanoszone właśnie przez naszego współpracownika w pliku Word, Excel czy prezentacji PowerPoint, ale też możemy razem tworzyć ten sam dokument. Co istotne, użytkownik wersji online w Office 365 może pracować z innym użytkownikiem na wersji stacjonarnej albo na darmowej aplikacji stacjonarnej. Mało tego, dzięki integracji ze Skype’em możemy te zmiany na bieżąco komentować, wymieniając między sobą wiadomości, udostępniając ekrany, prowadząc czaty wideo czy rozmawiając bezpośrednio z poziomu dokumentów, na których właśnie pracujemy.

Szybki start z Office 365

Małe firmy mogą teraz przekonać się za darmo, jakie korzyści oferuje Office 365. Onex Group wprowadził nową usługę, która pozwala na uzyskanie bezpłatnego dostępu do rozwiązania przez miesiąc. Bezpłatny trial to możliwość pracowania w profesjonalnym środowisku z dostępem do szablonów z praktycznymi zastosowaniami Sharepoint. To doskonała okazja żeby poznać jak można efektywnie korzystać z Office 365, zwłaszcza, że w ramach programu organizowane jest szkolenie ze specjalistą Onex Group (przez Skype).

Udział w programie „Szybki start z Office 365” jest bezpłatny i nie wiąże się z koniecznością zakupu rozwiązania po okresie testowym – po miesiącu bezpłatnego dostępu firma może dokonać zakupu Office 365 lub też zrezygnować z kontynuacji bez jakichkolwiek konsekwencji. Dodatkowe informacje na temat programu „Szybki start z Office 365” są dostępne na stronie http://www.office-365.pl/Szybki-Start-z-Office-365

Onex Group

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej