Strona główna / Biznes / Marketerzy stawiają na reklamę online
poniedziałek 26 maj 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Marketerzy stawiają na reklamę online
W ciągu ostatnich trzech lat 40% marketerów zdecydowało się radykalnie zwiększyć środki przeznaczane na promocję online. Obecnie 9 na 10 z nich planuje przeznaczyć więcej pieniędzy na reklamę internetową. Czy Internet ma szansę stać się podstawowym kanałem promocji?

Według raportu "State of marketer" przygotowanego przez Eloqua, w ciągu ostatnich trzech lat budżety marketingowe wzrosły w 72% przypadków. 64% badanych marketerów uważa, że zwiększyła się również ogólna efektywność działań marketingowych.

Ekspansja Internetu

Według badań Eloqua 90% marketerów zamierza w najbliższym czasie zainwestować większe środki w reklamę internetową. 15% z nich planuje radykalnie zwiększyć budżety przeznaczane na promocję online. Wirtualne społeczności (78%) i działania z wykorzystaniem poczty elektronicznej (74%) w opinii posiadają największy potencjał marketingowy wśród narzędzi reklamy internetowej.  Ekspansja Internetu najprawdopodobniej wpłynie na zmniejszenie wydatków na promocję z wykorzystaniem druku, radia i poczty tradycyjnej. Od trzech lat budżety przeznaczane na reklamę w tych mediach nie uległy zmianie.

„Badania Eloqua oraz niedawno opublikowany roczny raport IAB dowodzą, że Internet staje się podstawowym medium reklamowym. Być może w miarę upływu czasu kampanie w mediach tradycyjnych będą stanowiły uzupełnienie kampanii online. Już dwa lata temu amerykański Pontiac zdecydował się promować jeden ze swoich modeli wyłącznie w sieci. Rezultaty kampanii pokazały, że w Internecie można skutecznie budować markę, jak również zwiększać sprzedaż. Badania Eloqua dowodzą, że coraz większa liczba marketerów dochodzi do podobnych wniosków” - komentuje Łukasz Wołek, Managing Director agencji interaktywnej EURA7.

Agencja interaktywna EURA7 powstała w 1999 roku. Centrala agencji znajduje się w Krakowie. Firma posiada swój oddział w Londynie. Agencja specjalizuje się w: produkcjach internetowych, e-marketingu, informatyce biznesowej, multimediach. Firma realizowała projekty między innymi dla: Gellwe, Ice Cool, Starostwa Powiatu Krakowskiego, Hugo Boss, TriGranit, Bonarka City Center.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej