Strona główna / Biznes / Gdzie się podziały procesory?
sobota 14 grudzień 2019 | Robert Kamiński
Gdzie się podziały procesory?
Historia lubi się powtarzać mamy koniec roku i znów Intel ma problemy z dostawą procesorów. Indywidualni klienci zapewne nie dostrzegają braków, bo przecież półki uginają się od komputerów. Jednak dla firm realizujących zamówienia dla biznesu to poważne kłopoty i kary za opóźnienia w dostawach.

Z rozmowy z prezes firmy warszawskiej Axis wynika, że po raz kolejny ma poważne problemy z dostawą procesorów, co przekłada się na brak możliwości zamówień na komputery u kluczowych dostawców. W przypadku firmy Axis dostawcą jest firma Hewlett Packard.

Co to oznacza dla „kanału”?

Firmy które obsługują zamówienia publiczne są w wyjątkowo ciężkiej sytuacji, gdyż za opóźnienia i nie wywiązanie się z kontraktu grożą poważne kary. Firma Axis w  ubiegłym roku straciła 30000 zł, w tym roku może to być nawet 100000 zł!

Gdzie leży problem?

Z dość ogólnikowych wyjaśnień Intela kłopoty z dostawami wynikają ze skomplikowanego procesu produkcji i zwiększonych zamówień w końcówce roku. Nie do końca chce nam się w to wierzyć, skoro problem się powtarza rokrocznie i można się do niego przygotować. Być może jest to wynik rywalizacji pomiędzy „detalem” i „kanałem”. Niestety firmy dostarczające sprzęt pod konkretne zamówienie nie mogą kupować na zapas i przegrywają, ponosząc jednocześnie wymierna straty.

Posłuchaj co ma do powiedzenia przedstawiciel kanału partnerskiego:

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej