Strona główna / Biznes / Portal ze stronami WWW dla małych firm
poniedziałek 25 sierpień 2008 | Grzegorz Brzechalski
Portal ze stronami WWW dla małych firm
Firmy.net – portal umożliwiający kompleksową promocję firm w Internecie – wprowadza kolejne nowości dla swoich klientów. Teraz firma zarejestrowana w portalu otrzymuje nie tylko szereg narzędzi do przygotowania profesjonalnej prezentacji, ale w bardzo krótkim czasie ma możliwość utworzenia samodzielnej, firmowej strony www w obrębie katalogu.
Tagi: firma, internet, www,

Strona WWW w godzinę

Wystarczy niecała godzina, aby stworzyć własną stronę. Co więcej, nie trzeba być webmasterem i znać żadnych języków programowania. Łatwy w obsłudze kreator stron internetowych pozwala krok po kroku dodać opis firmy, katalog produktów i usług, galerie zdjęć, określić obszary działalności. Oprócz tego, w prezentacji znajdą się dane teleadresowe firmy, formularz kontaktowy, plan miasta z zaznaczeniem siedziby oraz mapa pozwalająca na zaplanowanie trasy dojazdu z każdego miejsca w Polsce. Na mapie zamieszczone są współrzędne GPS oraz szczegółowy opis przebiegu trasy. Każda prezentacja w formie strony www, otrzymuje swój unikatowy i łatwy do zapamiętania adres w subdomenie portalu (czyli np.: „Nazwa.firmy.net”). 

„Największym atutem firmowej strony w katalogu jest to, że jest ona od razu promowana. By zapewnić najlepsze warunki dotarcia do nowych klientów, strona firmy podlega indywidualnemu pozycjonowaniu w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. Poza tym, firma sama może podwyższać swoją pozycję w obrębie rankingu firm w portalu Firmy.net. Służy do tego  specjalne narzędzie, które pozwala osiągnąć najlepsze miejsca wyświetlania się prezentacji w rankingu branżowym portalu. Firma sama decyduje, czy chce być w ten sposób promowana w obrębie branży, czy np. ze względu na województwo, w którym prowadzi swoją działalność” - mówi Michał Kurczycki, przedstawiciel twórcy Firmy.net, szwajcarskiej firmy NNV AG.

Google wyszuka stronę

Mimo że strona internetowa znajduje się w obrębie portalu, to posiada jednak duży stopień samodzielności. Z poziomu wyszukiwarki, takiej jak Google, internauta trafia bezpośrednio na stronę danej firmy. Czysty, przejrzysty układ oraz brak reklam sprawia, iż jest ona profesjonalnym sposobem przedstawienia oferty firmy. Lokalizacja strony w obrębie katalogu pozwala wyeliminować dodatkowe koszty związane z zakupem domeny, hostingiem i aktualizacją danych. Zarządzanie firmową stroną w Firmy.net jest bardzo proste. W każdej chwili, przedsiębiorstwo obecne na portalu może samodzielnie dodać, za pomocą edytora, najświeższe wiadomości np. o aktualnych promocjach czy nowych produktach.

„Internetowe katalogi branżowe zaczynają pełnić funkcję wirtualnych targów branżowych. Podobnie jak na tradycyjnych tego typu wydarzeniach branżowych, tak też w obrębie katalogu odbywa się rywalizacja firm, z których każda chce się wyróżnić i zostać zauważona. Chcąc aktywnie odpowiedzieć na potrzeby firm, portal Firmy.net zaadaptował narzędzia dostępne pierwotnie tylko dla stron internetowych, a także promuje firmy z portalu za pomocą pozycjonowania. Teraz poszliśmy jeszcze o krok dalej. Umożliwiliśmy firmom stworzenie w łatwy i szybki sposób własnych stron internetowych” - podsumowuje Michał Kurczycki.

Za ile strona dla firmy

Aby stworzyć własną stronę internetową w obrębie portalu Firmy.net, trzeba wykupić pakiet Business GOLD lub Business. Koszt pierwszej opcji to 250 zł za miesiąc. Druga opcja jest dostępna  za 100 zł za miesiąc. Są to całkowite koszty utrzymania strony internetowej, a dodatkowo w pakiecie Business GOLD otrzymujemy jeszcze specjalne możliwości promocji poprzez indywidualne pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach internetowych.

Bezpłatne www też  można mieć

Jednak to nie jedyne możliwości prezentacji firmy w portalu. Każde przedsiębiorstwo może zdecydować się także na tańszy pakiet lub nawet bezpłatny wpis. Wysokość opłat jest wprost proporcjonalna do poziomu zaawansowania dostępnych w prezentacji narzędzi.

Firmy.net to portal, który umożliwia kompleksową promocję firm w Internecie. Od tradycyjnych, branżowych katalogów firm różni się rozbudowanymi możliwościami prezentacji, a także usługą pozycjonowania firm w najbardziej popularnych wyszukiwarkach internetowych oraz w obrębie wyników wyszukiwania w portalu.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej