Strona główna / Biznes / Wideokonferencje przez terminal HD
niedziela 19 kwiecień 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Wideokonferencje przez terminal HD
Standard rozdzielczości określany jako HD powszechnieje.  Zaprezentowano właśnie nowy terminal wideokonferencyjny TouchPoint. Umożliwia on prowadzenie zaawansowanych wideokonferencji w jakości High Definition służąc jednocześnie jako komputer lub telewizor.

Baza: TouchSmart 22 HP

Do stworzenia TouchPoint'a firma VCC Systems wykorzystała dotykowy komputer HP TouchSmart 22, który został wyposażony w oprogramowanie Emblaze-VCON vPoint HD. Efektem tego połączenia jest niezwykle funkcjonalny i elegancki wideoterminal typu „wszystko w jednym” (wideokonferencje, komputer, Internet, telewizja).  Dzięki niemu - nie wstając od własnego biurka - możemy prowadzić negocjacje biznesowe czy też uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez Internet z dowolnego miejsca na świecie.

„Podczas rozmów biznesowych istotne są nie tylko liczby, suche fakty, dane, przygotowane i prezentowane opracowania. Niezbędny jest też kontakt wzrokowy, który dostarcza nam informacji weryfikujących przekazywane słowa. Obserwujemy rozmówcę - mimikę, gestykulację, postawę - i dzięki temu intuicyjnie wyczuwamy jego intencje. Taka podświadoma ocena rozmówcy była dotychczas możliwa wyłącznie przy osobistych spotkaniach. Obecnie, dzięki wideokonferencji, możemy zobaczyć naszych rozmówców również przez Internet, a z TouchPoint'em jest to łatwiejsze i bardziej komfortowe niż kiedykolwiek” - mówi Dariusz Latecki, Dyrektor Generalny VCC Systems.

Doskonały kontakt wzrokowy i audio

Prowadząc wideokonferencje przy pomocy TouchPoint'a  możemy zobaczyć rozmówcę na ekranie LCD o przekątnej 22 cali, w znakomitej jakości High Definition. Rozdzielczość obrazu – zapewniana przez oprogramowanie vPoint HD - to 4CIF, 720p i 1080p, co gwarantuje niezwykłą ostrość i naturalność kolorów, a także pełną płynność. Z kolei funkcje audio vPoint'a HD zapewniają m.in. w pełni dupleksową kancelację echa akustycznego, automatyczne wyciszanie szumów i zakłóceń, a także szerokopasmowe audio nawet przy wolnej transmisji. Wszystko po to, aby dostarczyć użytkownikom czysty dźwięk.

Nagrywanie, współdzielenie danych

Oprócz znakomitej jakości przekazu, TouchPoint zapewnia swoim użytkownikom wiele innych przydatnych funkcji.  Należą do nich m.in. możliwość  uczestniczenia w  wideokonferencji z wieloma osobami jednocześnie, które mogą używać systemu wideokonferencyjnego dowolnego producenta. Podczas wideokonferencji mamy też możliwość współdzielenia danych - możemy udostępnić np. cały pulpit, plik, okno lub tylko część ekranu. Wideokonferencje możemy nagrać, a potem to nagranie przekazać innym zainteresowanym osobom. Z innych ciekawszych funkcji TouchPoint'a, warto wspomnieć o wbudowanej aplikacji vMail. Pozwala ona na wysyłanie wiadomości wideo pocztą elektroniczną, jak również nagrywanie i odtwarzanie plików lokalnie. Wideokonferencje - prowadzone przez TouchPoint'a - są szyfrowane przy użyciu standardu H.235.

TouchPoint po zakończeniu wideokonferencji z powodzeniem przekształca się w komputer dla wymagających użytkowników. Dotykowy ekran, bezprzewodowa klawiatura, mysz, karta sieci LAN, karta sieci bezprzewodowej oraz interfejs Bluetooth - pozwalają na pełną swobodę w użytkowaniu. Komputer jest wyposażony w najnowocześniejsze podzespoły, które czynią z niego  niezwykle wydajne narzędzie pracy i multimedialne centrum rozrywki. Z kolei wbudowany, hybrydowy tuner TV umożliwia wykorzystanie  TouchPoint'a takżew funkcji telewizora LCD, który daje możliwość odbioru programów telewizyjnych nadawanych zarówno w technologii cyfrowej, jak i analogowej. Oglądanym obrazem można sterować za pomocą pilota” - dodaje Dariusz Latecki.

Cena

TouchPoint'a można  zamówić bezpośrednio w VCC Systems. Jego cena to ok. 10 tys. zł netto (dokładna cena zależy od zamawianej wersji oprogramowania vPoint HD).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej