Strona główna / Biznes / Superczuła kamera dla śledczego
wtorek 28 kwiecień 2009 | S. Praga
Superczuła kamera dla śledczego
Dokładność odwzorowania szczegółów ma wielkie znaczenie przy monitoringu technicznym. Kamery śledzące z dużą dokładnością przydają się wszędzie tam gdzie wymagany jest podgląd niewielkiego szczegółu. Producent ACTi gwarantuje w nowym modelu zastąpienie wielu urządzeń.

 

IP TCM-4301

Kamera 4301 jest następcą uznanego na rynku modelu ACM-4200. Kamera przeznaczona jest do zastosowań wewnątrz budynków. W porównaniu do poprzednika, oprócz standardowych metod kodowania ruchomych obrazów MPEG-4 i MJPEG, kamerę wyposażono w bardziej wydajny kodek H.264. Dzięki temu, możliwa jest lepsza kompresja strumienia danych bez utraty jakości obrazu oraz nadmiernego obciążania pasma. Dostępna jest też opcja symultanicznego przekazu dwóch strumieni wideo. TCM-4301 może pracować z prędkością 18 klatek na sekundę przy maksymalnej rozdzielczości1280-1024  pikseli.

Dzięki dwukierunkowemu audio, można podłączyć głośniki i mikrofon zaś przesył danych łączem Ethernet (PoE) gwarantuje dodatkowe zasilanie. Wysoka jakość obrazu jest uzyskiwana już przy oświetleniu rzędu ½ Luxa.

Nowy model kamery ACTi jest bardzo przydatny do monitorowania miejsc, gdzie liczy się najwyższa jakość obrazu - np. w sytuacji, kiedy wymagany jest podgląd na szczegóły i niewielkie przedmioty (dozór w sklepach jubilerskich, kontrola przebiegu procesu technologicznego). W takich sytuacjach budowa instalacji monitoringu w oparciu o urządzenia mega pikselowe umożliwia zredukowanie liczby kamer w systemie i w konsekwencji jego niższy koszt. Kamery TCM-4301 dostarczane są z oprogramowaniem, które umożliwia budowe sieci do 16 urządzeń.  

Cena, dostępność

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 1699 zł. Gwarancja obowiązuje przez 12 miesięcy. Kamerę można nabyć u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora produktów ACTi w Polsce.

Rejestracja zdarzeń na kamerach IP

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej