Strona główna / Biznes / Wideokonferencje z dobrym dźwiękiem
sobota 06 czerwiec 2009 | Z. Chrząstka
Wideokonferencje z dobrym dźwiękiem
Wideokonferencje zdobyły sobie stałe miejsce wśród narzędzi biznesu - teraz mają wspomaganie znacznie lepszym dźwiękiem. Tak obsługiwana wideo czy audio konferencja jest jeszcze lepszym narzędziem technicznym do prowadzenia biznesu.

VCC Systems – dostawca zaawansowanych rozwiązań wideokonferencyjnych – wprowadził do swojej oferty nowe zestawy audio konferencyjne ClearOne Chat 50 i 150. Ich cechą wyróżniającą jest perfekcyjna likwidacja szumów i echa, co przekłada się na krystalicznie czysty dźwięk podczas wideokonferencji.

Do małych sal i konferencji

Zestaw ClearOne Chat 50 jest przeznaczony do zastosowania w małych salkach konferencyjnych. Składa się on z wbudowanego mikrofonu, głośnika, a także zaawansowanego systemu do redukcji szumów i usuwania echa. ClearOne Chat 150 różni się od modelu Chat 50 zastosowaniem aż 3 mikrofonów - zapewniających zbieranie dźwięku w zakresie 360° - co czyni go idealnym rozwiązaniem do większych sal konferencyjnych. Oba zestawy można podłączyć przez łącze USB do np. komputera, telefonu komórkowego, czy standardowego telefonu. Chat 150 można także podłączać za pośrednictwem kabli jack/chinch, co umożliwia wykorzystanie go jako alternatywnego systemu nagłośnienia i usuwania echa w terminalach wideokonferencyjnych. Oba modele pozwalają na realizację przekazu audio w trybie full-duplex, z krystalicznie czystym dźwiękiem.

„Na uwagę w rozwiązaniach rozwiązania audio konferencyjnych ClearOne Chat zasługuje zwłaszcza zaawansowany system do redukcji szumów i usuwania echa. Zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań, takich jak choćby przekaz audio w trybie full-duplex. Dzięki niemu, podczas wideokonferencji można usłyszeć słowa naszego rozmówcy dokładnie wtedy, kiedy zostały wypowiedziane, co eliminuje efekt echa. Za usuwanie echa – tym razem z każdego mikrofonu znajdującego się w sali konferencyjnej - odpowiada także opatentowana technologia Gentner Distributed Echo Cancellation. W uzyskaniu krystalicznie czystego dźwięku pomaga też technologia wyciszania szumów z sali konferencyjnej, takich jak np. dźwięk projektora czy laptopa. Wszystko to – w połączeniu z obrazem z terminala wideokonferencyjnego - potęguje wrażenie osobistego spotkania” - wyjaśnia Dariusz Latecki, Dyrektor Generalny VCC Systems.

Można zestawić zestaw

Zestawy ClearOne Chat 50 i ClearOne Chat 150 można zamówić bezpośrednio u VCC Systems – jako samodzielny zestaw audio konferencyjny lub też jako część bardziej złożonego systemu wideokonferencyjnego.


VCC Systems jest dostawcą zaawansowanych rozwiązań wideokonferencyjnych. Firma jest wyłącznym dystrybutorem systemu V2C do prowadzenia konferencji online przez dowolny komputer PC. VCC Systems jest także wyłącznym dystrybutorem w Polsce rozwiązań Emblaze-VCON, globalnego lidera w obszarze zaawansowanych systemów wideokonferencyjnych. Oferta VCC Systems obejmuje również rozwiązania innych dostawców, które są dobierane w zależności od środowiska teleinformatycznego i potrzeb konkretnego klienta.

Rynek wideokonferencji

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej