Strona główna / Biznes / Łatwiejsza transmisja wideokonferencji
sobota 04 lipiec 2009 | Serwis prasowy/KwF
Łatwiejsza transmisja wideokonferencji
Nowe rozwiązanie pozwala łatwiej łączyć się w czasie transmisji wideo z jednostką spoza sieci firmowej. Rozwiązanie NetPoint gwarantuje ponadto bezpieczeństwo takiego połączenia.

Dystrybutor rozwiązania, VCC Systems – zaprezentował nowe rozwiązanie Emblaze-VCON o nazwie NetPoint. Pozwala ono wyeliminować problemy związane z transmisją przez firewall i routery NAT podczas wideokonferencji. 

Łączy dowolne terminale

NetPoint umożliwia połączenia pomiędzy dowolnymi terminalami lub programami wideokonferencyjnymi, które są zgodne ze standardami H.323 (wykorzystującymi publiczny numer IP). Połączenia te mogą być bezproblemowo realizowane zarówno w sieciach LAN/WAN, jak i w sieci Internet, bez względu na obecność po drodze firewall czy NAT. NetPoint - za sprawą wykorzystywanego protokołu H.460 i swojego usytuowania w sieci publicznej – pełni bowiem rolę pośrednika w realizacji połączeń wideokonferencyjnych. Przejmuje połączenia wychodzące za firewalla i sprawia, że docelowy terminal wideokonferencyjny usytuowany za firewall'em także nawiązuje połączenie z NetPointem. Po otrzymaniu obu sygnałów, NetPoint je scala i umożliwia w ten sposób przeprowadzenie wideokonferencji.

„Nowe rozwiązanie Emblaze-VCON jest przydatne dla tych organizacji, które wykorzystują programy lub terminale wideokonferencyjne zgodne ze standardem H.323. W obrębie swojej sieci wewnętrznej lub pomiędzy oddziałami w ramach sieci VPN, organizacje te mogą z reguły swobodnie prowadzić wideokonferencje. Jednak w przypadku potrzeby nawiązania jakiegokolwiek połączenia wideo z osobą spoza sieci korporacyjnej, pojawiają się problemy. Ich rozwiązanie najczęściej wiąże się z koniecznością zaangażowania administratora IT, który musi otworzyć dodatkowe porty na potrzeby tego jednego konkretnego połączenia wideokonferencyjnego, co z kolei naraża firmę na potencjalne ataki przez niezabezpieczoną sieć. NetPoint eliminuje wszystkie te aktywności i zagrożenia, umożliwiając bezproblemowe i bezpieczne połączenia wideo z dowolną osobą spoza firmy” - wyjaśnia Dariusz Latecki, Prezes Zarządu VCC Systems.

Ważną cechą NetPoint'a jest fakt, że może on współpracować zarówno z terminalami i oprogramowaniem wideokonferencyjnym od Emblaze-VCON, jak i od dowolnych innych producentów, którzy wspierają protokół H.460. Godne uwagi jest także to, że NetPoint potrafi jednocześnie obsłużyć 75 połączeń wideokonferencyjnych, które są szyfrowane zgodnie ze standardem H.235. Urządzeniem można zarządzać w sposób zdalny - za pośrednictwem panelu administracyjnego, który jest dostępny przez Internet.

NetPoint jest objęty 12 miesięczną gwarancją z możliwością jej przedłużenia. Jego cena zależy  od ilości jednocześnie obsługiwanych połączeń. Przykładowy koszt dla urządzenia z jednoczesną obsługą 8 połączeń, to 4090 euro. NetPoint'a można zamówić bezpośrednio w VCC Systems.

Wideokonferencje w HD

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej