Strona główna / Biznes / Monitoring IP dla małej firmy
czwartek 27 sierpień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Monitoring IP dla małej firmy
Monitoring IP rozwija się doskonale. Firmy dostrzegły korzyści z tego typu kontroli - nieuciążliwej, stałej oraz w istocie wirtualnej. Po okresie rozwoju w korporacjach, monitoring IP wkracza do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma D-Link, rozpoczyna ekspansję na rynku monitoringu IP. W sprzedaży pojawił się już pierwszy zestaw kamer: DCS-3110, DCS-6110, DCS-3415 oraz serwery wideo (NVR): DNS-726-4, DNS-722-4. Oferta przeznaczona jest dla rynku MSP, szkół, administracji publicznej i innych instytucji planujących wdrożenie systemów wspierających zarządzanie bezpieczeństwem.

Przewagi monitoringu IP

Monitoring IP to rozwijający się od lat 90-tych system powstały w oparciu o transmisję danych w sieci Ethernet. Stosowane w Monitoringu IP kamery cyfrowe wykorzystują protokół internetowy IP do przekazywania obrazów i sygnałów kontrolnych. Zespół kamer połączony z serwerem NVR tworzy zintegrowany system monitoringowy. Przewaga Monitoringu IP nad tradycyjnymi rozwiązaniami CCTV polega przede wszystkim na cyfryzacji całego procesu rejestracji, zapisu, przetwarzania i przechowywania danych. Systemy IP oferują zaawansowane funkcje wyszukiwania materiałów wideo, trwały i odporny na uszkodzenia obraz, większą pojemność pamięci, możliwości kompresji oraz zdolność równoczesnego nagrywania i odtwarzania danych.

Z obserwacji rynku monitoringu IP wynika, że globalna sprzedaż kamer rośnie systematycznie od kilku lat. Według prognoz już od tego roku rozwiązania monitoringu IP będą systematycznie wypierać z rynku systemy CCTV. W roku 2011 monitoring oparty na protokole IP będzie bardziej popularny niż systemy analogowe. Na tym dynamicznie rozwijającym się rynku D-Link zamierza odgrywać jedną z głównych ról. Bazując na naszym doświadczeniu związanym również z transmisją danych w sieciach IP zamierzamy dostarczyć klientom instytucjonalnym doskonałe technologicznie rozwiązania wspierające zarządzanie bezpieczeństwem” – tłumaczy Michał Derdzikowski, dyrektor polskiego działu firmy D-Link.

Nowy sprzęt i nieograniczona pamięć masowa

Firma D-Link wprowadziła już na rynek pierwsze modele sprzętu do monitoringu IP, wspierającego zarządzanie bezpieczeństwem firm, osób i mienia. Zaletą produktów D-Linka jest niemal nieograniczona pamięć masowa do przechowywania obrazów i plików wideo, zależna jedynie od pojemności dostępnych na rynku dysków twardych, niskie koszty eksploatacji, łatwa dystrybucja obrazów oraz możliwość skalowania systemów na potrzeby każdego wdrożenia.

Kamery sieciowe

  • DCS-3110

Przeznaczona do profesjonalnego monitoringu kamera sieciowa z funkcją Power over Ethernet (PoE). Umożliwia m.in. monitoring nocny, strumieniową transmisję obrazu do kilku stanowisk jednocześnie (w tym na urządzenia mobilne) oraz bezpośrednią rejestrację obrazu w sieciowej pamięci masowej.

  • DCS-6110

Kamera z regulowanym polem widzenia i możliwością zainstalowania na dowolnej powierzchni (np. na suficie lub ścianie). Ponadto, kamera DCS-6110 umożliwia przesyłanie obrazu i dźwięku do urządzenia mobilnego w technologii 3G, co pozwala śledzić transmisję na żywo na telefonie komórkowym lub palmtopie z dowolnego miejsca objętego zasięgiem sieci komórkowej.

  • DCS-3415

Kamera wyposażona jest w obiektyw SONY f1,4-f3,0, 0,38 lux (18x zoom optyczny) i zapewnia doskonały obraz nawet przy słabym oświetleniu. Umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych (złącza wejścia i wyjścia), które zapewniają np. uruchamianie alarmów i powiadomień lub wymuszenie nagrywania obrazu.

Nagrywarki wideo

  • DNS-726-4 i DNS-722-4

Kompleksowe rozwiązania do wyświetlania, przechowywania i wyszukiwania danych w formacie wideo, generowanych przez kamery internetowe, a także do zarządzania obrazami. Urządzenia NVR wyposażone są w wiele funkcji wspomagających proces monitorowania. Dla bezpieczeństwa zapisu nagrywarki tworzą automatyczne kopie zapasowe na zdublowanych dyskach przy użyciu technologii RAID 1.

Jeszcze w tym roku D-Link wprowadzi na rynek kolejne modele urządzeń monitoringowych, m.in. szybkie, kopułkowe kamery obrotowe oraz kamery umożliwiające rejestrację obrazu w całkowitej ciemności.

Monitoring wytrzymały ekstremalnie

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej