Strona główna / Biznes / Jaki serwer do jakiej strony WWW
niedziela 11 październik 2009 | Alicja Marciniak
Jaki serwer do jakiej strony WWW
Strona WWW jest jednym z głównych źródeł informacji o przedsiębiorstwie. Dlatego bardzo ważne jest, aby firmowy serwis WWW działał stabilnie i był zawsze dostępny dla potencjalnych klientów. W tym celu, parametry serwera, na którym znajdować będzie się strona WWW, muszą być odpowiednio dopasowane do jej potrzeb.

Powierzchnia dyskowa

Jedną z najważniejszych właściwości, na które należy zwrócić uwagę jest powierzchnia dyskowa. Jest to inaczej ilość danych możliwych do umieszczenia na serwerze. Jeśli więc strona WWW oprócz opisów produktów czy usług, będzie zawierała dużą liczbę plików multimedialnych (np. nagrania wideo, pliki mp3, fotografie), niezbędny będzie serwer o większej przestrzeni. Następnie należy zwrócić uwagę na transfer, czyli ilość danych, które można przesłać z oraz do serwera.

Trafik

Transfer zależy nie tylko od zawartości firmowej strony WWW, ale również od liczby odwiedzin. Dzieje się tak, gdyż przeglądarka internetowa, aby wyświetlić firmowy serwis, musi pobrać z serwera jego składniki. Jeśli witryna ma większą odwiedzalność w pewnych okresach czy miesiącach roku, warto zwrócić uwagę, aby transfer rozliczany był w cyklu rocznym. Jeśli byłby rozliczany miesięcznie istnieje możliwość, iż w niektórych miesiącach zostanie przekroczony, a w innych niewykorzystany. Niektórzy usługodawcy hostingowi (np. nazwa.pl) udostępniają pełne statystyki serwera. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego można śledzić nie tylko liczbę odwiedzin strony WWW, ale także pełne statystyki serwera, jego obciążenie dobowe i wykorzystanie limitów. Dzięki temu możliwa jest pełna kontrola wykorzystania parametrów usługi.

Ekstra ftp

Warto zwrócić uwagę, czy na serwerze jest możliwość założenia dodatkowego konta ftp dla webmastera. Z tego poziomu będzie miał możliwość umieszczania danych oraz administrowania treścią stron WWW. Nie będzie jednak mógł zarządzać serwerem (np. zakładać i usuwać konta e-mail). Jest to szczególnie ważne dla bezpieczeństwa firmowej strony WWW.

Design

Niektóre firmy oferują swoim klientom możliwość zakupu projektu strony WWW zintegrowanej z serwerem. Jest to najlepsze rozwiązanie dla firm, które same chcą stworzyć i administrować swoim serwisem. Dzięki temu przedsiębiorstwo zyskuje gwarancję, że parametry serwera będą idealnie dobrane do potrzeb firmowej strony WWW.

Kontakt z klientem przez WWW

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej