Strona główna / Biznes / Literówka w domenie
piątek 23 październik 2009 | Alicja Marciniak
Literówka w domenie
Tworząc firmową stronę WWW przedsiębiorcy poprzestają często na rejestracji jednej domeny, czyli adresu internetowego, pod którym ma znaleźć się serwis. Jest to poważne niedopatrzenie.
Tagi: domena,

Literówki bardzo pożądane

Firma powinna zadbać, by klient bez problemu trafił na jej stronę internetową. W tym celu powinna zarejestrować pakiet domen z użyciem różnych nazw związanych z działalnością firmy (nazwą firmy, nazwami produktów, usług) oraz z różnymi rozszerzeniami (polskim .pl, europejskim .eu, globalnym .com oraz regionalnymi, zależnie od miejsca działalności np. waw.pl, opole.pl). Ważne jest także, by przedsiębiorstwo zarejestrowało pakiet domen z najczęściej popełnianymi przez internautów tzw. literówkami w nazwie domeny głównej.

Typosquatterzy tworzą strony aby klient błądził

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez jednego z producentów oprogramowania zabezpieczającego komputery – McAfee, fantazja typosquatterów (osoby rejestrujące adresy WWW zawierające najczęstsze błędy w pisowni znanych nazw) nie zna granic. Firma McAfee sprawdziła 2771 najpopularniejszych nazw domen. Okazało się, iż wariacji odnoszących się do tych adresów funkcjonuje w Sieci niemal 2 miliony. To oznacza, że wystarczy jeden błąd, aby Internauta trafił na stronę WWW zawierającą np. treści niekorzystne dla przedsiębiorstwa lub ofertę konkurencji.

Dbaj o wizerunek – miej w portfelu domeny z literówkami

Opisana sytuacja bardzo niekorzystnie wpływa na wizerunek firmy. Może się zdarzyć, że odbiorca opuści witrynę zanim spostrzeże popełnioną pomyłkę w pisowni, a odczucia, które wywoła u niego zaistniałe zdarzenie spowodują, że skorzysta z oferty innego przedsiębiorcy. Dlatego warto rejestrować domeny będące literówkami nazwy głównej. Przykładowo, jeśli domena główna to: www.firma.pl, to warto zarejestrować także domeny www.fimra.pl lub www.firms.pl. Zabieg taki gwarantuje, iż klienci, nawet jeśli pomylą się we wprowadzaniu adresu internetowego, to trafią do firmowej strony WWW.

Domeny: kompletny raport

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej