Strona główna / Biznes / Jak ocenić dostawcę hostingu
niedziela 08 listopad 2009 | Daniel Kotyras
Jak ocenić dostawcę hostingu
Zakup serwera to decyzja na lata, dlatego poza odpowiednimi parametrami usługi, ważne są aspekty związane z jakością obsługi ze strony hostingodawcy. Podstawowe informacje na  temat usługodawcy, jakie warto sprawdzić przed zakupem serwera, to przede wszystkim pozycja na rynku.

Duża firma, większe gwarancje

Duża liczba obsługiwanych klientów oraz czołowa pozycja w branży, gwarantują wysoki poziom usług. Zarówno, jeśli chodzi o bezawaryjność oraz bezpieczeństwo, jak i odpowiedni poziom obsługi klienta. Tylko największe firmy mogą zagwarantować profesjonalną infrastrukturę techniczną oraz wykwalifikowany personel. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy hostingodawca posiada własne Data Center, czyli centrum, w którym utrzymywane jest całe zaplecze technologiczne (łącza telekomunikacyjne, serwery itp.). Szybki dostęp do infrastruktury technicznej gwarantuje natychmiastową reakcję na zgłaszane przez klientów awarie czy problemy techniczne. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze hostingodawcy jest niewątpliwie jakość obsługi klienta.

Jak działa kontakt serwisowy z klientem

O wysokim poziomie świadczą m.in. uzyskane przez usługodawcę nagrody i wyróżnienia w dziedzinie obsługi klienta (np. serwis nazwa.pl jest laureatem Godła „Firma Przyjazna Klientowi). Dobrze jest także sprawdzić dni i godziny pracy biura obsługi klienta oraz dostępne formy kontaktu ze specjalistami (np. telefon, livechat, e-mail, fax itp.). Należy zwrócić także uwagę na regulaminy i sposób opisania ofert, zapoznać się ze specyfikacją serwera oraz z dokładnymi zasadami oferowanych promocji. Regulamin jest formą umowy i reguluje warunki współpracy, dlatego konieczne jest wnikliwe zapoznanie z nim.

Uważna analiza wszystkich elementów składających się na działalność hostingodawcy, w dużym stopniu zagwarantuje wysoką jakość zakupionych usług.

Zamawiając usługę czytaj regulamin

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej