Strona główna / Biznes / Hosting poczty, wideo i serwisy społecznościowe dla firm
środa 11 listopad 2009 | Serwis prasowy/E2H
Hosting poczty, wideo i serwisy społecznościowe dla firm
Cisco rozpoczyna działalność na dwóch nowych rynkach, rozwijając oprogramowanie do tworzenia serwisów społecznościowych w przedsiębiorstwach i wprowadzając usługę hostingu systemów pocztowych. Dzięki temu firmy będą mogły wykorzystywać narzędzia komunikacji, stosowane do tej pory przez społeczności internetowe, we współpracy ze sobą i swoimi partnerami biznesowymi.

Wprowadzane na rynek rozwiązania, dzięki wykorzystaniu nowych narzędzi, rozszerzają możliwości współpracy pomiędzy firmami w zakresie transmisji głosu i wideo, z użyciem dowolnych urządzeń i mediów. Nowe, współpracujące ze sobą rozwiązania Cisco TelePresence, Unified Communications oraz  WebEx, dzięki wykorzystaniu narzędzi do komunikacji wideo i zdalnej obecności, zmieniają sposób współpracy zarówno wewnątrz, jak i pomiędzy przedsiębiorstwami. Nowe komunikatory biznesowe (IM) oraz rozwiązania w zakresie obecności, wykorzystujące technologię Jabber XMPP, umożliwiają użytkownikom szybkie odnalezienie współpracowników, połączenie z nimi i współpracę, zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Z kolei udostępniana przez Cisco na zasadzie hostingu książka adresowa przedsiębiorstw z dostępem do punktów końcowych systemu TelePresence, znacznie ułatwia zaplanowanie spotkań.

SaaS lub na żądanie

Nowe, wprowadzone na rynek produkty mogą być instalowane w siedzibie klienta (on-premise), udostępniane na żądanie (on-demand), oferowane w postaci oprogramowania jako usługi (software-as-a-service) lub mogą mieć charakter rozwiązań hybrydowych. Produkty te mogą być wdrażane w sposób zapewniający ich skalowalność zależnie od sposobu wykorzystania i odpowiednio do procesów biznesowych, co pozwoli firmom uniknąć wielu typowych ograniczeń informatycznych.

Poczta elektroniczna, komunikatory i narzędzia wykrywające dostępność użytkownika

  • Cisco WebEx Mail to nowe rozwiązanie firmy Cisco do hostingu poczty elektronicznej adresowane do przedsiębiorstw. Natywnie współpracuje z programem Microsoft Outlook i zapewnia zoptymalizowaną obsługę urządzeń mobilnych oraz niezależny od przeglądarki dostęp z wykorzystaniem technologii AJAX Web 2.0. Rozwiązanie Cisco WebEx Mail wykorzystuje technologię nabytej przez Cisco w wyniku przejęcia firmy PostPath. Cisco WebEx Mail posiada infrastrukturę o wysokim poziomie skalowalności, co pozwala usunąć ograniczenia w wielkości tradycyjnych skrzynek pocztowych. Cisco WebEx Mail to rozwiązanie udostępniane na żądanie, o wysokim poziomie dostępności. Jego zastosowanie umożliwia odciążenia działów informatyki w zakresie zarządzania infrastrukturą systemu poczty elektronicznej i jej eksploatacji.
  • Korzystając z technologii Jabber, Cisco użyje standardu XMPP aby zapewnić bezpieczny i jednolity system obecności w ramach swojej oferty produktów do współpracy. Pierwszymi produktami korzystającymi z jego możliwości są Cisco WebEx Connect Instant Messaging oraz Cisco Unified Presence 8.0. Ta decyzja daje bezpośredni dowód zaangażowania firmy Cisco w udostępnianie opartych na standardach rozwiązań, zapewniających większe możliwości współpracy z wieloma systemami klienckimi, urządzeniami i aplikacjami. Otwarty standard XMPP umożliwia przesyłanie informacji o obecności, zarówno pomiędzy systemami przeznaczonymi dla firm, jak i dedykowanymi dla użytkowników indywidualnych, zapewniając równocześnie możliwość wykorzystania komunikatorów i narzędzi oferowanych przez innych producentów.

Społecznościowy serwis dla firm

  • Cisco Show and Share to społecznościowy system wideo, który pomaga przedsiębiorstwom tworzyć społeczności korzystające z technologii wideo oraz zarządzać nimi. System umożliwia wymianę informacjami i doświadczeń, optymalizuje współpracę na skalę globalną z wykorzystaniem systemów wideo, a  także personalizuje kontakty między klientami, pracownikami i studentami, z wykorzystaniem treści tworzonych przez użytkowników. Cisco Show and Share umożliwia przedsiębiorstwom nagrywanie, montaż i udostępnianie treści wideo, a także ich komentowanie, ocenianie, znakowanie i dystrybucję za pośrednictwem kanałów RSS. Pozwala też przesyłać stenogramy spotkań (transkrypcje uzyskane za pomocą narzędzia speech-to-text), które ułatwiają wyszukiwanie i przeglądanie treści wideo.
  • Cisco Enterprise Collaboration Platform to portal dla przedsiębiorstw, wyposażony w funkcje serwisu społecznościowego. Pozwala on użytkownikom tworzyć na bieżąco przestrzenie do pracy zespołowej (z ang. spaces) i środowiska do współpracy w obrębie większych społeczności. Oferuje także platformę do integracji wcześniejszych aplikacji biznesowych i treści w technologii Web 2.0, dając możliwość dostosowania partalu do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do wielu narzędzi skoncentrowanych wyłącznie na wymianie dokumentów, Cisco Enterprise Collaboration Platform dzięki wykorzystaniu komunikacji głosowej i wideo w czasie rzeczywistym, wspiera komunikację międzyludzką, aby łączyć osoby, społeczności i informacje i umożliwić im szybsze podejmowanie decyzji biznesowych.

Wideo dla firm

  • Firma Cisco wprowadziła na rynek trzy całkiem nowe urządzenia, które pomagają klientom przekształcić ich sieci IP w sieci medialne (ang. medianet). Dzięki połączeniu ich z wprowadzonymi niedawno na rynek routerami Cisco Integrated Services Router Generacji 2, klienci mogą obecnie wzbogacić swoje dotychczasowe możliwości w zakresie współpracy o nowe funkcjonalności wykorzystujące bezpośrednio środowisko sieciowe.
  • Cisco Media Experience Engine 3500 i Cisco Media Experience Engine 5600 umożliwiają transkodowanie wideo w czasie rzeczywistym, zapewniając udostępnianie w sieci dowolnych treści wideo, na dowolnym urządzeniu końcowym. Innowacyjne funkcje do tworzenia stenogramów nagrań wideo za pomocą narzędzia speech-to-text, umożliwiają wyszukiwanie i dostęp do zgromadzonych w sieci treści wideo, w sposób dostępny do tej pory tylko dla dokumentów tekstowych i stron internetowych. Rozwiązanie MXE 5600 ułatwia wykorzystanie różnorodnych, opartych na standardach punktów końcowych wideo, dając możliwość współpracy systemu Cisco TelePresence z urządzeniami do połączeń wideokonferencyjnych oferowanymi przez innych producentów.
  • Cisco Pulse to nowoczesna platforma wyszukiwania, która dynamicznie znakuje treści podczas ich przesyłania w sieci, zapewniając w czasie rzeczywistym dostęp do wiedzy o zasobach całego przedsiębiorstwa niezależnie od używanych aplikacji. To inteligentne narzędzie pozwala pracownikom dokładnie lokalizować poszukiwanych ekspertów i szybko nawiązać z nimi kontakt oraz uzyskiwać potrzebne informacje.

Więcej o Cisco

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej