sobota 12 grudzień 2009 | Daniel Kotyras

Promocję w Sieci zacznij od zbudowania firmowej strony WWW

Promocja firmy w Internecie jest obecnie jedną z najbardziej powszechnych i jednocześnie najskuteczniejszych form pozyskiwania klientów i budowania wizerunku firmy.

Promocja w Sieci jest tańsza niż w innych kanałach, a jednocześnie najłatwiej jest zmierzyć jej efektywność. W zależności od potrzeb firmy, e-marketing może mieć bardzo rozbudowaną formę, przy koszcie realizacji niższym od innych form reklamowych.

WWW to podstawa

Firmowy serwis WWW jest podstawą, od której przedsiębiorstwo powinno zacząć promocję w Internecie. Profesjonalnie wykonany, powinien zawierać pełną i rzeczową ofertę oraz opis działalności firmy. Z myślą o klientach odwiedzających witrynę, należy w łatwo dostępnym miejscu umieścić wielorakie formy kontaktu, umożliwić złożenie zamówienia poprzez formularze oraz wysłanie zapytania sprzedażowego. Warto zastanowić się nad zamieszczeniem elementów wzbudzających zaufanie klientów. Należą do nich referencje zadowolonych klientów, informacje o zrealizowanych usługach oraz materiały, które potwierdzają profesjonalizm firmy, czyli zdjęcia produktów, schematy usług.

Jeżeli firma świadomie buduje swój wizerunek, a jej działalność ma być postrzegana jako wiarygodna i fachowa, powinna udostępnić w serwisie WWW takie dane identyfikacyjne, jak NIP, REGON czy KRS. Tak wykonana strona WWW spełnia oczekiwania klientów, jest funkcjonalna i stanowi doskonały fundament do prowadzenia wszelkich działań marketingowych, nie tylko w Internecie.

Witryny Google to koniec komercyjnej budowy WWW