Strona główna / Biznes / Domena konieczna przy promocji firmy
niedziela 10 styczeń 2010 | Beata Mosór
Domena konieczna przy promocji firmy
Domena, czyli adres firmowej strony WWW, zamieszczana jest obecnie na wszystkich kreacjach reklamowych, zarówno w Internecie, jak i w innych kanałach promocji. Wybierając domenę należy kierować się tym, że będzie ona wykorzystywana na wiele różnych sposobów.
Tagi: domena, firma, www, hosting,

Przy wyborze domeny warto stosować kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim domena powinna być krótka i łatwa do zapamiętania, by klient z łatwością mógł trafić na firmową stronę WWW i nie mylił się przy wpisywaniu adresu do przeglądarki internetowej. Ponadto krótki adres strony WWW łatwiej jest wyeksponować na reklamach, a także materiałach promocyjnych przedsiębiorstwa (np. wizytówkach, papierze firmowym).

 

 

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę to brzmienie domeny, powinna ona być „przyjemna dla ucha”, łatwa do wymówienia i przeliterowania. Ma to szczególne znaczenie podczas rozmów z klientem, zarówno tych bezpośrednich jak i za pośrednictwem telefonu. Następna zasada jest dość oczywista, klient widzi szyld lub reklamę zewnętrzną firmy zaledwie przez kilka sekund (np. jadąc samochodem), łatwo, więc o wniosek, że domena powinna być na tyle charakterystyczna, by szybko ją zapamiętał.

Zarejestruj pakiet domen

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej