Strona główna / Biznes / Wybierz hosting z wieloma kontami FTP
niedziela 18 kwiecień 2010 | Alicja Marciniak
Wybierz hosting z wieloma kontami FTP
Zakup serwera to ważna inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa. Wbrew ogólnym opiniom, serwer nie tylko udostępnia firmowe strony WWW przeglądarkom internetowym, ale także usprawnia pracę pracowników oraz zwiększa jakość komunikacji na linii klient – firma. Wybierając hosting warto zwrócić uwagę zarówno na takie parametry, jak: powierzchnia dyskowa, czy transfer, ale również na możliwość tworzenia nieograniczonej liczba kont FTP w ramach usługi.
Tagi: hosting, serwer, www,
   

To niezwykle istotny aspekt, który dość często jest pomijany, bądź niedoceniony przez właścicieli serwera. Funkcjonalność ta może być wykorzystane na kilka sposobów.

  • Po pierwsze – oddzielne konto FTP dla każdego klienta to duże ułatwienie w wymianie plików między firmą, a zleceniodawcą. To bardzo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które realizują rozbudowane projekty, gdzie wielkość tworzonych plików (np. graficznych) nie pozwala na przesyłanie ich e-mailem. Wiąże się to również z oszczędnością czasu klienta ponieważ nie musi on osobiście dostarczać przygotowanych materiałów na nośnikach pamięci.
  • Po drugie - jest to rozwiązanie bezpieczne. Każde z kont FTP, które zostanie utworzone na serwerze, może posiadać indywidualny login oraz hasło zabezpieczające dostęp do konta. Ponadto dla każdego konta FTP dostęp do zasobów serwera może być ograniczony do dowolnego katalogu wraz z podkatalogami znajdującymi się na serwerze. Dzięki temu istnieje możliwość udostępniania wszystkim klientom określonych zasobów serwera. To istotny aspekt, w przypadku gdy firma realizuje zlecenia dla kilku klientów jednocześnie. Zabezpieczenie hasłem każdego z udostępnionych folderów dedykowanych dla innych zleceniodawców zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych danych.
  • Po trzecie - możliwość tworzenia nielimitowanej liczby kont FTP wpływa na organizację pracy osób zatrudnionych w firmie. Wyznaczenie określonej powierzchni dyskowej dla pracownika, stworzenie konta FTP, zabezpieczenie jego folderu hasłem, daje gwarancję, że nikt niepożądany nie będzie miał dostępu do przechowywanych dokumentów. Dzięki temu pracownik może w bezpieczny sposób archiwizować dokumenty firmowe. Ponadto w razie awarii komputera, pliki zamieszczone na serwerze pozostają w stanie nienaruszonym. To istotny aspekt, który wpływa na bezpieczeństwo danych.

Wybierając serwer warto dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Możliwość tworzeniu wielu kont FTP w dużym stopniu może przyczynić się do zadowolenia klientów z korzystania z usług firmy.

Co jest w bazie WHOIS

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej