Strona główna / Biznes /  Telekonferencje na miarę XXI wieku
piątek 14 maj 2010 | eRKa
 Telekonferencje na miarę XXI wieku
 W XXI wieku nie wystarczą już bezpośrednie rozmowy przeprowadzane podczas spotkań służbowych lub za pomocą  przewodowego telefonu. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji wiele narzędzi komunikacyjnych: telefony komórkowe, komputery, laptopy, komunikatory VoIP.

Telekonferencje stały się nieodłącznym elementem współczesnego biznesu. Organizacja telefonicznych spotkań pozwala firmom na zaoszczędzenie pieniędzy potrzebnych na wyjazdy służbowe. Umożliwia także pracownikom lepszą organizację czasu – nie muszą oni bowiem spędzać wielu godzin w pociągach, samolotach, czy samochodach, dzięki czemu mogą wykonać większą ilość obowiązków służbowych. Podczas telekonferencji liczy się również aspekt techniczny – jeśli mają one bowiem zastąpić spotkania bezpośrednie to muszą gwarantować rozmówcom wygodę, łatwość obsługi i znakomity dźwięk.

dw officePrzedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi tego, że liczy się nie tylko sam komunikat, ale także jego jakość. Korzystanie z tanich rozwiązań telekonferencyjnych wiąże się z szumem w słuchawkach, niezrozumieniem słów interlokutorów oraz z problemami technicznymi. Użytkowanie zaawansowanych narzędzi komunikacyjnych często spotyka się z niechęcią pracowników, którzy nie mają ochoty na zapoznawanie się ze skomplikowanymi instrukcjami obsługi. Dlatego decyzja o wyborze sprzętu telekonferencyjnego powinna być przemyślana:

Telekonferencje są idealnym rozwiązaniem  dla firm, których działanie opiera się na komunikacji. Świetnie sprawdzają się także w przypadku przedsiębiorstw, których placówki położone są w oddalonych od siebie lokalizacjach. Osobista obecność pracowników na ważnych  spotkaniach jest najlepszym rozwiązaniem, wiąże się jednak z koniecznością poniesienia przez firmę kosztów podróży, delegacji i zakwaterowania pracowników. Czasami warto zorganizować tradycyjne spotkanie twarzą w twarz, by osiągnąć zamierzony cel biznesowy. Wiele rozmów może jednak odbywać się poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań telekonferencyjnych, w tym na przykład rozwiązania DW Office firmy Sennheiser Communications, które pozwalają na przeprowadzanie telekonferencji za pomocą 4 zestawów słuchawkowych jednocześnie.

Polecamy:

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej