Strona główna / Biznes / Rejestruj domeny z przedrostkami
piątek 04 czerwiec 2010 | Daniel Kotyras
Rejestruj domeny z przedrostkami
Rejestracja domen internetowych rządzi się zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Nie ma w Sieci 2 takich samych adresów stron WWW, dlatego pula wolnych domen zmniejsza się z dnia na dzień. W poszukiwaniu nowych adresów dla firmowych stron internetowych, przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po domeny z użyciem przedrostków „e-”, „m-” lub „i-”, a także przyrostków np. „24”, „-net”.
Tagi: domena, firma, msp,
 

 

Przede wszystkim pula domen, które można zarejestrować z użyciem takich formantów, jest wciąż dość wysoka. Wiele jest wolnych adresów z użyciem przedrostków lub przyrostków w połączeniu z nazwami firm. Często też domeny takie rejestrowane są przez przedsiębiorstwa dodatkowo, jako zabezpieczenie, by nie znalazły się pod takimi adresami konkurencyjne serwisy. Kolejny aspekt użycia formantów w połączeniu z nazwami przedsiębiorstw to wskazanie na internetowy charakter działalności lub też rozróżnienie działań firmy w Internecie i na innych płaszczyznach.

Rejestracja domen z różnymi przedrostkami pozwala na zamieszczenie serwisów dotyczących danej sfery działalności firmy pod innym adresem. Przykładowo, gdy firma działa zarówno w branży internetowej, jak i telekomunikacyjnej, to może stworzyć 2 osobne serwisy WWW dla obu sfer działania i zamieścić je pod 2 różnymi domenami np. www.e-nazwafirmy.pl oraz www.m-nazwafirmy.pl.

  • O tym jak zarejestrować domenę można przeczytać na Blogu NetArt pod adresem: http://blog.nazwa.pl/2010/04/21/jak-zarejestrowac-domene-%E2%80%93-krok-po-kroku/.

Domena konieczna do promocji firmy

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej