Strona główna / Biznes / Serwer z dodatkowymi funkcjami
sobota 02 październik 2010 | Daniel Kotyras
Serwer z dodatkowymi funkcjami
Wybierając serwer, warto zwrócić uwagę na narzędzia oferowane wraz z nim. Aby firma mogła w sposób swobodny używać serwera do różnych celów (np. jako platforma komunikacji pomiędzy pracownikami) niezbędne jest narzędzie umożliwiające zarządzanie treścią serwera z poziomu strony WWW.
Tagi: serwer, hosting, ftp, www, firma,

Ważne, by było ono dodawane do zakupionych usług bez ponoszenia przez użytkownika dodatkowych opłat. Przykładowo, serwis nazwa.pl oferuje darmowy panel Active.FTP. Dostęp do niego uzyskać można z poziomu strony www.nazwa.pl lub bezpośrednio wpisując odpowiedni adres WWW. Taki panel udostępniony jest dla wszystkich osób korzystających z serwerów oferowanych przez nazwa.pl, zarówno osób posiadających dane dostępowe do konta FTP administratora, jak i dodatkowych kont FTP.

Co może darmowy panel Active.FTP

W serwisie nazwa.pl istnieje bowiem możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kont FTP o spersonalizowanych ustawieniach (użytkownik może mieć dostęp do całego serwera bądź wydzielonych plików/folderów). Rozwiązanie to w połączeniu z mobilnych dostępem do FTP powoduje, iż serwer może służyć np. jako miejsce wymiany plików pomiędzy pracownikami, bądź na linii klient – firma/kontrahent – firma. Active.FTP umożliwia zarządzanie plikami w udostępnionym dla danego konta FTP folderze bez konieczności ściągania z Sieci dodatkowego oprogramowania (które często w wykorzystaniu komercyjnym jest płatne) oraz jego instalacji. Dodatkowo, panel w nazwa.pl jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze. Korzystanie z niego nie sprawia trudności nawet osobom, które pierwszy raz mają styczność z hostingiem.

Szyfrowane połączenie z serwerem

Dzięki temu, firmy mogą udostępniać nawet bardzo duże pliki (których rozmiar często uniemożliwia dodanie ich jako załącznika do wiadomości e-mail) swoim klientom/kontrahentom w szybki, łatwy i przede wszystkim – bezpieczny sposób. Do połączenia z serwerem za pośrednictwem strony WWW wykorzystywany jest protokół https:// - szyfruje on przesyłaną zawartość (również hasła) za pomocą protokołu SSL, uniemożliwiając przechwycenie lub zamianę przekazywanych danych. Active.FTP to idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy posiadany serwer chcą wykorzystać w pełni.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej