Strona główna / Biznes / Testuj hosting przed zakupem
sobota 09 październik 2010 | Beata Mosór
Testuj hosting przed zakupem
Wybór serwera to decyzja, która znacząco wpływa na funkcjonowanie firmowej strony WWW. Warto, więc zapoznać się z działaniem serwera i sposobem, w jaki jest zarządzany, jeszcze przed jego zakupem. Większość firm hostingowych udostępnia bezpłatny 14-dniowy test wybranego serwera, a w przypadku niektórych usługodawców możliwe jest korzystanie z serwera nawet przez pół roku za darmo (np. w serwisie nazwa.pl).
 

 

Testując wybrany hosting należy zwrócić uwagę na narzędzia do administrowania serwerem. Systemy do zarządzania i aplikacje powinny być intuicyjne w obsłudze. Sprawne i łatwe wykonywanie wszelkich operacji na serwerze, ułatwi korzystanie z usługi (np. mało skomplikowane zakładanie baz danych przyspiesza tworzenie stron WWW). Intuicyjne w obsłudze programy pocztowe pozwalają na sprawną komunikację pracowników firmy z klientami.

  • Aby ułatwić te codzienne czynności, systemy pocztowe powinny umożliwiać korzystanie z poczty z poziomu strony WWW, czyli z dowolnego komputera za pomocą przeglądarki internetowej.
  • Ważna jest również możliwość przekierowania na serwer nielimitowanej liczby domen. Pozwala to na przypisanie pakietu domen do jednego serwisu internetowego lub umieszczenie na jednym serwerze kilku stron WWW.
  • Następnie, warto zwrócić uwagę na chroniące usługę systemy antywirusowe i antyspamowe. To one, gwarantują brak niechcianych wiadomości i zabezpieczają przed działaniem niepożądanych programów.
  • Okres testowy serwera ma także ten plus, że w jego trakcie można zdecydować się na zmianę parametrów bez ponoszenia koszów. Dokładny test serwera da gwarancję, że w późniejszym okresie użytkowania będzie działał zgodnie z oczekiwaniami.

Podobne artykuły
  • NetArt daje więcej

    Użytkownicy usług serwerowych nazwa.pl mogą orzystać z dwa razy większych przestrzeni d...
  • Domenowa ekstraklasa

    Polska to domenowy potentat. Zajmujemy piąte miejsce w Europie pod względem liczby zare...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej