Strona główna / Biznes / Nowa platforma wideo dla firm
poniedziałek 11 październik 2010 | Serwis prasowy
Nowa platforma wideo dla firm
Firma Livingmedia wprowadziła na rynek nowoczesną platformę komunikacyjną wideo, która pozwala firmom na samodzielne tworzenie, zarządzenie i integrowanie webcastów ze stroną internetową.

Jak twierdzą specjaliści, wkrótce webcasting będzie równie powszechnie stosowanym medium w komunikacji biznesowej jak e-mail czy telefon. Według raportu Interactive Media Strategies narzędzia interaktywne stają się codziennymi instrumentami pracy w firmach - są powszechnie spotykane na wszystkich szczeblach zarządzania: od wyższej kadry menadżerskiej po takie działy jak np. Inwestor Relations, Human Resource, czy marketing. Siła webcastingu leży w bezpośredniości komunikacji, atrakcyjności wizualnej, większej sile perswazji i trwałości przekazu.

Platforma Livingmedia to zaawansowane i kompletne rozwiązanie komunikacyjne, udostępniane w modelu SaaS (Software as a Service), które pozwala firmie na samodzielne tworzenie i zarządzanie webcastami. Posiada szerokie zastosowanie pozwalające m.in. na:

  • prezentacje wyników finansowych
  • transmisje walnych zgromadzeń akcjonariuszy
  • prezentacje dla inwestorów
  • prowadzenie konferencji prasowych
  • przeprowadzenie transmisji z debiutu giełdowego
  • komunikację wewnętrzną w firmie
  • prowadzenie szkoleń online
  • przeprowadzanie transmisji online (live i VoD)
  • tworzenie wideocastów, audiocastów, webinarów

Zastosowanie wideo w firmie

Jak twierdzi Michał Michalski, Dyrektor Biura PR/IR Sygnity SA.: „Webcasting okazał się wygodnym narzędziem komunikacji z naszymi pracownikami, akcjonariuszami i mediami. Za pośrednictwem transmisji live przedstawiamy wyniki finansowe Grupy Sygnity. Na naszej witrynie umieszczamy komunikaty biznesowe zarządu skierowane do naszych klientów i mediów. Korzystamy z transmisji live do regularnych spotkań z pracownikami Grupy Sygnity. Co zyskaliśmy? Pozytywny wizerunek, możliwość szybkiego reagowania na wydarzenia, silniejszą identyfikację pracowników z firmą oraz znaczne oszczędności”.

Perspektywy wykorzystywania platformy wideo w firmach i korporacjach są obiecujące. Zapotrzebowanie na nowoczesne narzędzia wyszło dawno poza dział IT. Każda firma ma inne potrzeby komunikacyjne, dlatego szeroka funkcjonalność platformy Livingmedia znajduje uznanie u klientów z różnych branż.

„Spółki posiadające rozproszoną geograficznie strukturę mogą zyskać dzięki udrożnieniu przepływu informacji krytycznej dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Firmy, które często wprowadzają nowe produkty na rynek teraz łatwiej mogą szkolić sprzedawców. Działy marketingowe i public relations dostały możliwość skuteczniejszej komunikacji z mediami. Dzięki webcastingowi firma znacznie poprawia swoją komunikację i zyskuje lepszy wizerunek” - mówi Robert Mazurczyk, ekspert ds. wideo w biznesie z firmy Livingmedia.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej