Strona główna / Biznes / Promocja świąteczna
poniedziałek 08 listopad 2010 | Agnieszka Rzemińska
Promocja świąteczna
Jeszcze nie dogasły znicze na cmentarzach po niedawnych Zaduszkach a już do startu gotują się Mikołaje. Zgodnie z nową świecką i amerykańską tradycją święta Bożego Narodzenia należy zacząć już w listopadzie. I już w listopadzie zacząć rozglądać się za prezentami gwiazdkowymi, mikołajkowymi, noworocznymi oraz innymi.

Listopad to miesiąc, w którym do ataku również szykują się lub powinni szykować sprzedawcy, handlowcy, właściciele sklepów internetowych czy biur podróży oferujących wycieczki w okresie świątecznym.

Kupując w sieci oszczędzasz czas  

Obecnie, co trzeci użytkownik Internetu w Polsce robi zakupy przez Internet. W okresie świątecznym i przedświątecznym zapewne więcej osób skorzysta z tego sposobu nabywania produktów. Kupowanie przez Internet to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu i nierzadko również pieniędzy. Sklepy internetowe czy też serwisy aukcyjne bardzo często oferują atrakcyjniejsze cenowo produkty niż sklepy offline. Polacy najczęściej i najchętniej kupują odzież i obuwie, sprzęt elektroniczny, artykuły motoryzacyjne i dziecięce, kosmetyki, książki. Zapewne w okresie przedświątecznym znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju zabawki czy też śmieszne gadżety lub inne zwariowane podarunki.

Kto zaczyna kampanie reklamowe

O reklamie powinny pomyśleć już teraz wszystkie ośrodki organizujące Sylwestra czy też pobyty świąteczne.

„To zdecydowanie ostatni dzwonek na uruchomienie kampanii i promowanie swojej usługi. Pokazanie swojej oferty, np. spędzenia Sylwestra i Nowego Roku to wyciągniecie ręki do tych internautów, którzy nie zdołali jeszcze niczego zaplanować i szukają dla siebie różnych opcji”- mówi Anna Sikorska SEO Director marki Adseo.

W jaki sposób najlepiej promować swoje produkty czy usługi skoro do świąt zostało bardzo mało czasu? Najlepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, jakim są linki sponsorowane. Adwords dają możliwość szybkiej emisji reklamy, zaprezentowania swoich produktów, promocji, ofert specjalnych itd.

„Początek listopada to również ostatni moment na promowanie zagranicznych wyjazdów świątecznych. Biura podróży oferujące takie wyjazdy mają też właśnie szansę wyjść z ofertą do osób, które chciałby spędzić święta poza granicami naszego kraju” – dodaje Sikorska.

Linki sponsorowane

Zaczynając kampanię linków sponsorowanych w listopadzie mamy czas by oswoić klienta z produktem, skłonić go by już teraz rozpoczął planowanie świątecznych zakupów i być może nie odkładał tego na ostatni moment. Nie należy zostawić promocji na ostatni moment.

„Uważamy, że rozpoczęcie kampanii, na przykład w grudniu, nie będzie dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku zwiększona znacznie konkurencja może wpłynąć na koszt reklamy. Dodatkowo może się okazać, że przegramy z tradycyjnymi sklepami, które, mimo niejednokrotnie wyższych cen, mają tę przewagę nad sklepami internetowymi, że nie trzeba czekać na dostawę. Doświadczenia ostatnich lat pokazują, ze Poczta Polska nie radzi sobie ze zwiększoną ilością przesyłek w gorącym przedświątecznym okresie. Nikt nie chciałby dostać swojego prezentu choinkowego czy mikołajkowego dwa tygodnie później, prawda?”- mówi Anna Sikorska.

Z roku na rok coraz więcej użytkowników wybiera zakupy online. Widać to szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy wzrasta zapotrzebowanie na prezenty. Wybierając kampanię linków sponsorowanych wychodzimy naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy nie mając czasu ani ochoty na tradycyjne zakupy wybierają zakupy on-line. Pamiętajmy, że użytkownicy wybiorą te sklepy, które widzą z poziomu pierwszej strony wyników wyszukiwania. Jeżeli naszej firmy tam nie będzie szanse, że zwiększymy sprzedaż, są bardzo małe.


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej