Strona główna / Biznes / Domena a popularność strony WWW
piątek 28 styczeń 2011 | Kazimierz Kot/NetArt
Domena a popularność strony WWW
Aby domena należycie spełniała swoją rolę w promocji przedsiębiorstwa należy przyłożyć starań, by była ona dostrzegana przez potencjalnych klientów. Im lepiej jest eksponowany adres tym większe prawdopodobieństwo ze klient odwiedzi firmowy serwis WWW. Dlatego należy zadbać, aby firma umieszczała swoją domenę na elementach, z którymi potencjalny klient ma styczność.
Tagi: www, firma, domena, hosting,
   

Podstawą jest zastosowanie elementów związanych z prezentacją firmy. Wizytówki oraz papier firmowy używany np. do drukowania umów, powinny zawierać informacje, gdzie w Internecie można zapoznać się z ofertą.

Domena w przestrzeni znaków firmowych  

Obok danych kontaktowych przedsiębiorstwa zamieszczonych w stopce lub nagłówku strony, powinno się również znaleźć miejsce dla domeny. Szczególnie istotne jest, że takie rozwiązanie nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów. Podobnie jest z klasycznymi nośnikami reklamy outdoorowej, jakimi są billboardy, a także ulotki. Wyeksponowanie na nich adresu w sposób widoczny dla osoby mijającej daną reklamę na ulicy, może ją zainteresować i sprawić, że w najbliższym czasie odwiedzi firmowy serwis WWW. Należy jednocześnie pamiętać, że domena np. na billboardzie powinna mieć odpowiedni rozmiar, a także powinna być umieszczona w odpowiednim miejscu. Przechodnie na ulicy oraz kierowcy samochodów mają jedynie kilka sekund na dostrzeżenie i zapamiętanie adresu WWW. Firma, czy może raczej agencja zajmująca się jej kreacją reklamy, powinna im to ułatwić.

Inne nośniki

Dobrym nośnikiem domeny przedsiębiorstwa są również elementy, które stosowane są w codziennym użytku: długopisy, firmowe kubki, zawieszki do kluczy oraz odzież zarówno pracownicza, jak i ta oferowana w programach partnerskich. Jeżeli firma posiada swoja flotę pojazdów, warto ją wykorzystać. Adres WWW powinien być umieszczony w miejscach widocznych nie tylko dla przechodniów, ale również dla innych użytkowników drogi. Nie należy również zapominać, że atrakcyjną powierzchnią dla promowania firmowej domeny jest również siedziba firmy. Począwszy od szyldu, a skończywszy na ekspozycji adresu np. na szybach biura lub wystawie sklepu.

  • Domena przedsiębiorstwa nie powinna być traktowana jako dodatek do działalności przedsiębiorstwa albo atrakcja dla klienta. Jest ona podstawą dla skutecznej promocji firmowej oferty. Eksponowana we właściwy sposób, przełoży się na większą popularność serwisu WWW, który się pod nią znajduje. Dzięki stosunkowo niewielkim nakładom, firma może osiągnąć zaskakująco dobre efekty.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej