Strona główna / Biznes / Wirtualna mKsięgowa
piątek 04 luty 2011 | Robert Kamiński
Wirtualna mKsięgowa
mKsiegowa.pl to serwis, udostępniający narzędzie do zarządzania księgą główną w firmie. Twórcy serwisu z firmy ERPmobile zapowiadają start aplikacji w internecie na drugą połowę marca 2011. Nowatorskie rozwiązanie w roboczej nazwie „biznes w chmurze” jest z powodzeniem wykorzystywane na całym świecie już od kilku lat.

mKsiegowa.pl to jedno z pierwszych na rynku narzędzi, które umożliwia zarządzanie pełną księgowością w małych i średnich firmach. Jest to alternatywa do kosztownej, księgowości w tradycyjnej formie. Dzięki przyjaznemu interfejsowi i intuicyjnej obsłudze, właściciele firm i ich pracownicy, mogą samodzielnie wykonywać wszystkie operacje księgowe w swoich przedsiębiorstwach. Wszystkie dane i informacje dostępne są z poziomu przeglądarki internetowej. Takie rozwiązanie umożliwia błyskawiczny dostęp do niezbędnych informacji niemalże z dowolnego miejsca pracy. Atutem aplikacji jest jest dostępność również z poziomu telefonu komórkowego.

„Istotą rozwiązania było dla nas stworzenie takiego narzędzia, które pozwalałoby użytkownikowi na natychmiastowy dostęp do niezbędnych informacji, bez konieczności czekania na kontakt ze strony księgowego czy też wizyty w biurze księgowym – mówi Tomasz Kozielski Prezes firmy ERPmobile i jeden z twórców serwisu mKsiegowa.pl. Tworząc aplikację pamiętaliśmy o tym, że nasi użytkownicy to często osoby,  pracujące w różnych miejscach i na różnym sprzęcie.”

Użytkownicy programu mają natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji księgowych takich jak sprawozdawczość finansowa i podatkowa, księga główna czy też rozrachunki z dostawcami. Poza możliwością prowadzenia księgi głównej (pełna księgowość), aplikacja wspomaga zarządzanie procesem sprzedaży, gospodarki magazynowej i zakupów. W jednym miejscu można umieścić wszystkie niezbędne dokumenty księgowe, wymagane do zarządzania firmą.

Wśród wielu cech mKsięgowej, na szczególną uwagę zasługuje możliwość definiowania wielu użytkowników systemu w ramach przedsiębiorstwa. Dostęp do konkretnych funkcji programu również kształtowany jest indywidualnie (ang. „role based”). Takie rozwiązanie zapewnia maksimum bezpieczeństwa danych. Użytkownik sam decyduje o tym jakie informacje i dla kogo mają być dostępne.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych jest jednym z ważniejszych elementów aplikacji. Aplikacja dostępna na serwisie mKsiegowa.pl funkcjonuje w oparciu o serwery typu VPS (Virtual Private Server). Serwery znajdują się w data center, do którego dostęp mają tylko zarejestrowani użytkownicy. Dodatkowo, na osobnym serwerze składowane są pełne, dzienne kopie zapasowe. W przypadku awarii jakiegokolwiek serwera możliwe jest jego natychmiastowe zastąpienie.

Wśród wielu funkcji aplikacji, na szczególną uwagę zasługuje również jej wielojęzyczność. Jest to istotna funkcjonalność dla tych przedsiębiorstw, które pracują w kontrahentami na terenie wielu krajów.  Interfejs użytkownika dostępny jest w 13- językach m.in. angielskim, francuskim, niemieckim, ale też np. chińskim –  pozwala to na łatwe użycie programu przy pracy w środowisku międzynarodowym.

Dzięki temu część lub wszystkie elementy aplikacji mogą być udostępniane kontrahentom zagranicznym, partnerom lub współpracownikom, którzy nie znają języka polskiego. Można również ustawić domyślny język dla poszczególnych kontrahentów. W takim przypadku dokumenty drukowane dla nich (faktury, oferty) będą się pojawiały w języku, jaki został wcześniej skonfigurowany.

Poza wielojęzykowością aplikacji użytkownicy pracujący w środowiskach międzynarodowych mają również zapewniony moduł dotyczący walut. Elastyczny sposób konfigurowania wielowalutowości oraz księgowania różnic, pozwala na obsługę zagranicznych dokumentów.

mKsiegowa.pl to nie tylko narzędzie księgowe

Twórcy aplikacji zapewniają również wsparcie dla tych osób, które nie znają w pełni wszystkich zasad księgowości. Użytkownicy mają możliwość konsultacji prawnych i księgowych z doświadczonymi specjalistami ds. księgowości, którzy współpracują na stałe z serwisem. Serwis mKsiegowa.pl bazuje na rozwiązaniu działającym na świecie od ok. 4 lat. Firma ERPmobile przystosowała system do przepisów i realiów polskiego środowiska działalności gospodarczej.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej