Strona główna / Biznes / System VMware vSphere zapewnia ciągłość działania
piątek 04 luty 2011 | Robert Kamiński / VMware
System VMware vSphere zapewnia ciągłość działania
Z ankiety przeprowadzonej w październiku 2010 r. przez firmę Gartner wśród przedsiębiorstw średniej wielkości  wynika, że firmy z sektora MSP w szybkim tempie wdrażają wirtualizację; do 2012 r. z technologii tej zamierza intensywnie korzystać ponad 75% tych firm, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z 2009 r., gdy wskaźnik ten wynosił 28%.

W ciągu najbliższych dwóch lat firmy z segmentu MSP zamierzają szczególnie intensywnie inwestować w infrastrukturę IT zapewniającą ciągłość biznesową i odtwarzanie danych po awarii.

Firmy z segmentu MSP osiągają coraz wyższy poziom wirtualizacji i coraz więcej z nich przechodzi na rozwiązania VMware z uwagi na ich zaawansowane możliwości, takie jak odporność na awarie, odtwarzanie danych po awarii i wysoka dostępność. Firmy te chcą szybciej reagować na potrzeby klientów, maksymalnie wydłużyć czas pracy bez przestojów oraz uprościć zarządzanie infrastrukturą IT. W rzeczywistości 88% respondentów, którzy wzięli udział w ankiecie firmy Gartner, przyznało, że już korzysta z rozwiązań VMware1.

W związku z coraz szybszym upowszechnianiem się wirtualizacji w branży oraz dzięki szerokiej gamie możliwości sprzedaży rozwiązań, jakie firma VMware może zaoferować swoim partnerom handlowym, dostawcy rozwiązań VMware przeznaczonych dla klientów z segmentu MSP mogą nadal z powodzeniem oferować system VMware vSphere jako najlepsze rozwiązanie dla tej grupy klientów. Partnerzy handlowi firmy VMware przyczyniają się do szybkiego rozwoju segmentu MSP, oferując firmom z tego segmentu pakiety rozwiązań do wirtualizacji zaprojektowane i wycenione specjalnie tak, aby ułatwić tym firmom odświeżenie posiadanej infrastruktury, na którą składają się zazwyczaj serwery, pamięć masowa i usługi.

„Kupno dwóch wydajnych serwerów wychodzi znacznie taniej, niż kupno dziesięciu, nawet najmniejszych maszyn. A dodatkowo zyskujemy możliwość szybkiego uruchomienia kolejnego wirtualnego serwera, oszczędzając czas i pieniądze” – mówi Maciej Paczesny, Główny Informatyk, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. „Gdy wybieraliśmy oprogramowanie firmy VMware do wirtualizacji serwerów, nie było dla niego żadnej rozsądnej, stabilnej alternatywy. Dziś jesteśmy zadowoleni z tej decyzji i nie zamienilibyśmy go na rozwiązanie konkurencyjne”.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej