Strona główna / Biznes / Ważny backup
sobota 26 luty 2011 | Daniel Kotyras
Ważny backup
Utrata plików niezbędnych do wyświetlenia firmowej strony WWW, pociąga za sobą straty finansowe i czasowe związane z odzyskaniem danych. Przywrócenie pełnej funkcjonalności strony WWW jest często niełatwym zadaniem, powodującym również zachwianie wizerunku przedsiębiorstwa. Klienci, którzy odwiedzą witrynę w takim momencie nie będą mogli zapoznać się z ofertą przedsiębiorstwa, a także z niej skorzystać.
Tagi: backup, sewer, firma, dane,
 

 

 

Oprócz strony WWW, na serwerze znajduje się też zazwyczaj poczta e-mail. Firmowa korespondencja elektroniczna obejmuje nie tylko komunikację wewnętrzną, ale również zewnętrzną (z klientami i kontrahentami). Strata poczty e-mail może znacznie utrudnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jeśli nie była pobierana na dysk komputera. Podobnie jeśli na serwerze były przechowywane różnego rodzaju dokumenty i pliki, mające duże znaczenie dla firmy.

  • Aby chronić swoich Klientów przed utratą danych, profesjonalni usługodawcy zabezpieczają swoje serwery kopią bezpieczeństwa. Wybierając hosting, warto zapoznać się ze specyfikacją usługi, znajdującą się zazwyczaj na stronie. Należy zwrócić uwagę na częstotliwość wykonywania kopii, czas jej przechowywania oraz inne, dodatkowe warunki związane z jej przywróceniem (np. koszty).
  • Backup polega na kopiowaniu zawartości serwera na niezależny nośnik. Niezmiernie ważne jest, aby procedura ta odbywała się regularnie. Przykładowo, w serwisie nazwa.pl kopie wykonywane są co 24 godziny. Backupy takie są bardzo pomocne nie tylko w przypadku utraty danych, ale również w sytuacji ich przypadkowego usunięcia przez samego użytkownika. Zarchiwizowane pliki pozwolają na szybkie ich przywrócenie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej