Strona główna / Biznes / Porządna skrzynka e-mail na wiosnę!
wtorek 29 marzec 2011 | Robert Kamiński / Microsoft
Porządna skrzynka e-mail na wiosnę!
Nadeszła wiosna, a wraz z nią pojawiła się potrzeba uporządkowania przestrzeni, która nas otacza: przeprowadzenia remanentu w szafach, wykonania drobnych napraw w domu i rozpoczęcia prac w ogrodzie.  To również doskonały moment na wiosenne porządki w poczcie elektronicznej

Użytkownicy bardzo cenią sobie skrzynki mailowe o ogromnych, wręcz nieograniczonych pojemnościach. Tymczasem okazuje się, że kluczową kwestią jest jednak porządek - wszystkim zależy na tym, aby w prosty sposób dotrzeć do ważnych wiadomości i pozbyć się „śmietnika”, który wpada do skrzynki często wbrew naszej woli. Schemat użytkowania poczty elektronicznej jest zazwyczaj prosty: otwieramy skrzynkę przeglądamy nowe wiadomości, otwieramy kolejną, znów przeglądamy, otwieramy jeszcze jedną, część  z nich w ogóle omijamy itd. Gdy z dnia na dzień listów jest coraz więcej, ważne maile znikają w „morzu” subskrypcji, newsletterów i reklam, a odszukanie wiadomości sprzed miesiąca wymaga dłuższej chwili.  

Zapanuj nad cyberśmietnikiem i odzyskaj kontrolę

Nowa wersja Windows Live Hotmail to idealne rozwiązanie dla zapracowanych użytkowników sieci. Unowocześnione konto pocztowe wyposażone jest w inteligentne narzędzia, dzięki którym można wykonać więcej czynności w krótszym czasie. Przeniesienie konta na platformę Hotmail sprawi, że wreszcie odzyskasz kontrolę nad swoja prywatną skrzynką mailową!

Wszystkie konta w jednym miejscu

Pierwszym krokiem, który ułatwi Ci korzystanie z poczty mailowej jest zgromadzenie wszystkich wiadomości w jednym miejscu. Wielu z nas używa jednocześnie kilku kont pocztowych, co sprawia, że tracimy czas na przechodzenie z portalu na portal, w celu sprawdzania zawartości wszystkich skrzynek. Hotmail pozwala na podłączenie kilku adresów mailowych do jednej skrzynki, co znacznie ułatwia zarządzanie ich zawartością. Korzystając z nowej wersji Windows Live Hotmail możesz również wybrać kolorową ikonę, którą będą oznaczane wiadomości pochodzące z poszczególnych kont.

Przemebluj swoją pocztę

Kiedy już zgromadzisz wszystkie wiadomości w jednym miejscu, w utrzymaniu porządku pomoże skatalogowanie skrzynki odbiorczej. Wyobraź sobie, że skrzynka mailowa jest jak mebel,
w którym zgromadzone rzeczy mają swoje określone miejsce. W wirtualnej przestrzeni miejsce szuflad zajmują katalogi i foldery. Takie „szuflady” z pewnością pomogą w opanowaniu bałaganu i sprawią, że z łatwością dotrzesz do pożądanej informacji. Dla niecierpliwych dużym ułatwieniem będzie możliwość przeciągania poszczególnych elementów za pomocą myszki, zupełnie jak w przypadku aplikacji zainstalowanych w komputerze.

Przynieś, wynieś…pozamiataj!

Nowy Hotmail umożliwia przenoszenia lub usuwanie wszystkich wiadomości za pomocą opcji czyszczenia, która w kilka sekund usuwa śmieci ze skrzynki odbiorczej. Dzięki tej funkcji możesz również automatycznie kasować wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też rezygnować całkowicie z przesyłek pocztowych przychodzących z tego adresu. Co ciekawe, poczta Hotmail rozpoznaje biuletyny oraz listy wysyłkowe i umożliwia łatwą rezygnację z ich subskrypcji poprzez funkcję  „Anuluj subskrypcję”.

Po  wstępnym sprzątaniu skrzynki resztę możesz właściwie pozostawić w gestii Hotmail. Nowe funkcje znacznie ułatwiają zarządzanie wiadomościami co przekłada się na oszczędność czasu w trakcie odbioru poczty i utrzymanie idealnego porządku w skrzynce. 

Kilka użytecznych funkcji, które sprawią, że korzystanie z konta pocztowego będzie prawdziwą przyjemnością:

  • Hotmail Highlights – funkcja, dzięki której możesz natychmiast sprawdzić czy wyróżnione wiadomości pochodzą od znajomych zdefiniowanych w kontaktach, z serwisów społecznościowych czy też dotyczą umówionych wizyt lub przypominają o urodzinach przyjaciela.
  • Filtr za jednym kliknięciem koniec przebijania się przez śmieci. Jedno kliknięcie sprawi, że pojawią się tylko wiadomości nieprzeczytane lub też tylko e-maile z serwisów społecznościowych, bez konieczności dodatkowego ustawiania wyglądu konta pocztowego.
  • Szybki podgląd wystarczy raz kliknąć, aby w skrzynce pozostały tylko wiadomości zawierające załączniki jako zdjęcia, lub tylko dokumenty czy filmy video. Dodatkowo pliki programów Word, Excel i PowerPoint możesz odczytywać bezpośrednio w okienku wiadomości e-mail (nawet jeśli pakiet Microsoft Office nie jest zainstalowany na komputerze).
  • Przegląd e-maili od jednego nadawcy - Hotmail umożliwia przeglądanie korespondencji z wybraną osobą w wątkach. W czasie czytania wiadomości od nadawcy można łatwo sprawdzić całą dotychczasową korespondencję, co jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne niż szukanie przez wyszukiwarkę fragmentów rozmów.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej