Strona główna / Biznes / Pracownicy wolą zestawy słuchawkowe
czwartek 07 kwiecień 2011 | Robert Kamiński / Jabra
Pracownicy wolą zestawy słuchawkowe
Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Londyński w  organizacji not-for-profit, Newport City Homes wskazują na pozytywny wpływ zestawów słuchawkowych na zwrot z inwestycji w komunikację zunifikowaną (Unified Communication, UC). Nie tylko wpływają na lepszy kontakt pracownika z klientem, ale również znacząco obniżają czas obsługi połączenia.

Są to jedne z przyczyn, dla których badani pracownicy wolą pracować z zestawami słuchawkowymi niż słuchawkami telefonicznymi.

Badania przeprowadzone w NCH to pierwsza tego typu kompleksowa diagnoza przeprowadzona przez Uniwersytet Londyński z wykorzystaniem zestawów słuchawkowych marki Jabra.

Zestawy słuchawkowe w UC

Badania zostały przeprowadzone w organizacji not-for-profit, Newport City Homes (NCH) po wdrożeniu systemu komunikacji zunifikowanej Microsoft® Office Communicator w jej trzech oddziałach w Walii. Oceniono wydajność pracowników mających styczność z klientami, którzy przez okres czterech tygodni używali słuchawek telefonicznych oraz zestawów słuchawkowych Jabra zoptymalizowanych pod kątem Unified Communication.

NCH zajmuje się administrowaniem nieruchomościami należącymi do miasta oraz doradztwem przy przeprowadzaniu przetargów na ich użytkowanie. W wyniku badań ustalono, że zestawy słuchawkowe zoptymalizowane pod kątem UC znacznie zwiększają zarówno produktywność użytkownika, jak i jakość kontaktu z klientem ze względu na możliwość przełączania kanałów komunikacyjnych w czasie rzeczywistym oraz współpracy z innymi pracownikami podczas połączeń. Mając wolne obie ręce, użytkownicy mogą szybko korzystać z takich funkcji, jak połączenia konferencyjne, natychmiastowe przesyłanie wiadomości czy współdzielenie pulpitów.

W trakcie badań ustalono również:

  • 81 proc. respondentów stwierdziło, że wyższa jakość dźwięku przekłada się na lepsze relacje z klientami.
  • 95 proc. uczestników uznało, że przełączanie funkcji UC podczas połączeń jest łatwe.
  • 84 proc. pytanych stwierdziło, że dzięki zestawowi słuchawkowemu słyszą dzwoniących znacznie wyraźniej, niż w przypadku korzystania z słuchawki telefonicznej.
  • Zestawy słuchawkowe skracają ogólny czas obsługi połączenia o 33 proc.
  • 90 proc. użytkowników zestawów słuchawkowych nie wróciłoby do korzystania z słuchawki telefonicznej, gdyby miało wybór.

Wnioski z badań można pobrać pod adresem: www.jabra.co.uk/satisfaction

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej