Strona główna / Biznes / iPhone czyli pilot
czwartek 18 sierpień 2011 | Cezary Tchorek-Helm
iPhone czyli pilot
Jak nie rozstawać się ze swoim kultowym smartfonem w czasie sesji telewizyjnej? Należy ściągnąć z App Store stosowne oprogramowanie oraz włożyć Ajfona w stosowna nakładkę dostarczana przez firmę VooMote.

Użytkownicy iPhone’a zwykle nie lubią rozstawać się ze swoim ulubionym smartfonem, który spełnia cały szereg funkcji: telefonicznych, internetowych czy rozrywkowych. Okazuje się, że smartfon spod znaku Apple może pełnić jeszcze jedną rolę, która może zadecydować o tym, kto rządzi w domu. Jeśli zastosujemy nakładkę Hama VooMote One, nasz iPhone stanie się pilotem do telewizora, dekodera satelitarnego, sprzętu audio i innych urządzeń elektronicznych. To dobra informacja, jeśli wziąć pod uwagę, że podobno w każdym domu rządzi ten, kto jest w posiadaniu pilota. Centralne urządzenie sterujące jest także dużo wygodniejsze niż kilka różnych pilotów, które czasem znikają właśnie wtedy, gdy są najbardziej potrzebne.

Niemiecka muszla

Niemiecka nakładka wyglądem przypomina niewielką muszlę, w którą należy wsunąć iPhone’a (sprzęt współpracuje także z iPodem). Następnie należy ściągnąć ze e-sklepu App Store darmowe aplikacje umożliwiające sterowanie domową elektroniką za pomocą smartfonu, bądź odtwarzacza MP3. Producent nakładki twierdzi, że w ten sposób można kontrolować zdalnie 98% dostępnych na rynku urządzeń TV oraz audio-video.

W przypadku pozostałych można ręcznie skonfigurować ustawienia komunikując między sobą iPhone’a i oryginalnego pilota poprzez interfejs podczerwieni. W ten sposób smartfon (lub iPod) „nauczy się” właściwych sygnałów. Jeśli chodzi o rozpoznawanie iPhone’a przez nakładkę, to odbywa się ona automatycznie. Podczas procesu instalacji użytkownik jest prowadzony za rękę, co docenią osoby nieco mniej biegłe w obsłudze elektroniki.

Wszystkie generacje iPhona

Specjaliści Hama podkreślają, że iPhone w roli pilota nadal pozostaje w pełni funkcjonalnym smartfonem. Można, więc bez problemu sterować kilkoma urządzeniami TV i audio-video, jak również rozmawiać, pisać SMS-y i korzystać z Internetu. Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi działaniami jest równie intuicyjnie, jak poprzednio.

  • Nakładka VooMote One współpracuje z iPhone 3G, 3GS i 4, jak również iPod’ami drugiej, trzeciej i czwartej generacji. Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta. Nie wiadomo czy i kiedy nakładka VooMote One trafi na polski rynek.

Ma być sprytnie więc jest

VooMote One wpisuje się w strategię firmy Hama, której motto brzmi: "Sprytne rozwiązania". Specjaliści producenta od kilkudziesięciu lat projektują i wytwarzają szereg akcesoriów, których głównym zadaniem jest rozszerzenie funkcjonalności tradycyjnych urządzeń.  

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej