Strona główna / Biznes / Aktualizacja do nawigacji Garmin
piątek 02 wrzesień 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Garmin
Aktualizacja do nawigacji Garmin
Po zakończonych wakacjach nie zapomnijmy o nawigacji. Warto o nią zadbać po powrocie z urlopu  i skorzystać z funkcji, które pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze podczas codziennego przemieszczania się po mieście lub okazjonalnych podróży.

Nawet jeśli mapa  w naszej nawigacji  aktualizowana była przed wyjazdem na urlop warto sprawdzić, czy w międzyczasie producent nie udostępnił nowszych danych mapowych. Garmin, w ramach  programu nüMaps Guarantee gwarantuje możliwość bezpłatnej aktualizacji mapy w ciągu 90 dni od zakupu urządzenia. Po upływie tego terminu do wyboru mamy inne możliwości zapewnienia naszym urządzeniom aktualnych danych mapowych.

  • Pierwsza z nich to nüMaps Onetime – jednorazowa, płatna aktualizacja, która umożliwia pobranie bezpośrednio do urządzenia najnowszych danych mapowych i bazy punktów POI.
  • Druga możliwość to skorzystanie z dożywotniej aktualizacji nüMaps LifeTime, gdzie przy jednorazowej opłacie zyskujemy dostęp do wszystkich kolejnych udostępnianych przez firmę Garmin aktualizacji map i bazy punktów POI. Dzięki temu, przez cały czas korzystania z nawigacji Garmin, bez żadnych dodatkowych kosztów możemy raz na kwartał aktualizować nasze urządzenie o najnowsze dane.

Proces aktualizacji map nie jest skomplikowany ani czasochłonny. Wystarczy podłączyć nawigację do komputera za pomocą kabla USB, zarejestrować urządzenie na stronie Garmin i pobrać najnowsze dane.

  • Dla wszystkich, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem nawigacji, Garmin przygotował możliwość zakupu urządzenia w pakiecie z dożywotnią aktualizacją map. W cenie urządzenia z serii nüvi bądź dēzl oznaczonego symbolem „LMT” zyskujemy dostęp do najnowszych map i bazy punktów POI bez ponoszenia dodatkowych kosztów*.

Omiń korki

Wszystkim, którzy korzystają na co dzień z samochodu nieobce są problemy zakorkowanych ulic i rosnących cen paliw. Garmin, wychodząc naprzeciw tym utrudnieniom oferuje użytkownikom swoich nawigacji bezpłatną, dożywotnią subskrypcję komunikatów o utrudnieniach w ruchu drogowym. Wszystkie modele nawigacji z serii nüvi bądź dēzl oznaczone symbolem „LT”, poza możliwością odbioru komunikatów TMC, zaopatrzone zostały również w bezpłatny abonament na otrzymywanie komunikatów o utrudnieniach w ruchu**. Dzięki temu, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat, wykorzystując informacje o bieżącej sytuacji na drodze, nawigacja Garmin poprowadzi nas wyznaczając trasę z pominięciem zakorkowanych miejsc.

  • Dane Garmin na temat sytuacji na drogach pochodzą m.in. z najbardziej rozbudowanego systemu zbierania danych o ruchu na świecie. System analizuje dane na temat natężenia ruchu zbierane z ponad 2 mld punktów na świecie każdego miesiąca, a ich liczba stale rośnie. Efektywne unikanie korków z firmą Garmin możliwe jest również dzięki danym zbieranych od społeczności użytkowników urządzeń Garmin, historycznym danym o ruchu gromadzonym przez firmę Navteq  oraz komunikatom przekazywanym droga radiową.

Więcej informacji na temat bezterminowej subskrypcji komunikatów drogowych można znaleźć na stronie http://www8.garmin.com/traffic/

* Oferta bezpłatnych, bezterminowych aktualizacji map upoważnia do otrzymania maks. 4 aktualizacji danych map w roku, gdy aktualizacje te zostaną opublikowane na stronie firmy Garmin. Aktualizacje będą dotyczyć tylko określonego produktu Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawców zewnętrznych, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. Otrzymywane aktualizacje będą stanowiły aktualizacje tych samych danych map geograficznych, które zostały dostarczone pierwotnie wraz z zakupionym produktem firmy Garmin. Firma Garmin może w każdej chwili anulować ofertę bezterminowych aktualizacji map, jeśli użytkownik złamie któryś z warunków towarzyszącej produktowi nüvi umowy licencyjnej użytkownika.

 

Podobne artykuły
  • Garmin eTrex

    Nowe eTrex-y wyróżniają się przyjaznym interfejsem użytkownika, wysoką ergonomią oraz ...
  • Nawigacja dla motocyklistów

    Garmin wprowadza na rynek zūmo 220 – nawigację motocyklową wyposażoną w wytr...
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej