Strona główna / Biznes / Nowe, stacjonarne, Lenovo
sobota 24 wrzesień 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Nowe, stacjonarne, Lenovo
Mimo dominacji urządzeń mobilnych, Lenovo nie zapomina o małych firmach, które ciągle potrzebują rozwiązań stacjonarnych. Na rynek wejdą więc: ThinkCentre Edge 71, ThinkCentre Edge 71z (AIO) oraz model z wyższej półki - ThinkCentre Edge 91.
Tagi: lenovo, aio, all-in-one,


Komputery te opracowano specjalnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb użytkowników z małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), którzy mogą dzięki nim pracować wydajniej. Oferują one unikalny styl, wysoką wydajność oraz proste w użyciu funkcje wymagane do efektywnej pracy.

„Te najnowsze komputery stacjonarne doskonale uzupełniają rodzinę produktów ThinkCentre Edge. Zostały opracowane specjalnie dla małych i średnich firm. Uwzględniliśmy wszystkie najważniejsze dla MŚP aspekty: profesjonalny wizerunek, wydajność, prostotę oraz cenę dopasowaną do budżetu” — powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager w Lenovo Polska.

Nowe spojrzenie na PC

Nowa rodzina komputerów stacjonarnych ThinkCentre Edge różni się od tradycyjnych biznesowych komputerów PC czarną, błyszczącą obudową oraz 20-calowym wyświetlaczem w wersji AIO. Błyszcząca jest nawet przednia powierzchnia modeli ThinkCentre Edge 71 i 91 w formacie tower i SFF.

Do komputerów tych dobrze pasuje bezprzewodowa klawiatura ThinkPad Edge (opcjonalnie). Jest odporna na zalania i przypomina znaną z laptopów ThinkPad Edge nowoczesną klawiaturę z klawiszami wystającymi od dołu, a jednocześnie zachowuje komfort i jakość reakcji tradycyjnej klawiatury ThinkPad.

Aby jeszcze bardziej udoskonalić wygląd komputerów stacjonarnych ThinkCentre Edge 71 i 91, usunięto z nich przestarzałe złącza.

Komputery klasy profesjonalnej 

Nowe komputery stacjonarne bez wątpienia mogą pełnić rolę wydajnych urządzeń biznesowych dla MŚP w ciągu dnia, a także doskonałych urządzeń rozrywkowych do oglądania filmów i telewizji, słuchania muzyki oraz relaksu po godzinach. Użytkownicy mogą korzystać z wysokiej wydajności dzięki procesorom do poziomu Intel Core i5 w komputerze AIO i do poziomu Core i7 Quad Core w modelach ThinkCentre Edge 71 i 91. Wszystkie te komputery uruchamiają się wyjątkowo szybko. Modelowi ThinkCentre Edge 91 zajmuje to zaledwie 14 sekund dzięki certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7.

Wybrane zagadnienia funkcjonalności

  • Duża pojemność pamięci masowej: do 16 GB pamięci w modelu ThinkCentre Edge 91, obsługa dysku twardego o pojemności do 1 TB, opcjonalny dysk SSD o pojemności do 160 GB w modelach ThinkCentre Edge 91 i Edge 71z.
  • Zaawansowana, wydajna grafika: do wyboru opcjonalna, osobna karta graficzna ATI Radeon lub układ graficzny Nvidia w modelu Edge 91 i Edge 71.
  • Różne funkcje ułatwiające pracę: odtwarzacz DVD i opcjonalna nagrywarka w ThinkCentre Edge 91, wiele gniazd USB i opcjonalny czytnik wielu kart pamięci, zabezpieczenia w postaci wyłączenia gniazd USB oraz ochrona hasłem BIOS i dysku twardego.

Usprawniona konstrukcja

Nowe modele pozwalają zapomnieć o typowych problemach związanych z komputerami, dzięki czemu pracuje się z nimi jeszcze przyjemniej i wydajniej. Wymiana dysku i rozbudowa pamięci masowej nie wymaga żadnych narzędzi i trwa zaledwie kilka minut. Ukryty, gumowany uchwyt ułatwia przenoszenie komputerów AIO i ThinkCentre 71. Komputer stacjonarny ThinkCentre Edge 71 nie wymaga rozszerzającej karty graficznej, by umożliwiać wyjątkowo ekonomiczną pracę z dwoma monitorami za pośrednictwem gniazd VGA i DVI, a komputer stacjonarny ThinkCentre Edge 91 może obsługiwać aż cztery monitory. Wszystkie modele są wyposażone w narzędzia z pakietu ThinkVantage Technologies firmy Lenovo, takie jak Rescue and Recovery, Power Manager i System Update do łatwego przywracania działania, zarządzania i aktualizacji komputerów. Jeżeli małe i średnie firmy będą potrzebować fachowej pomocy, mogą skorzystać z programu Lenovo ThinkPlus Priority Support, oferującego różne usługi: od ochrony przed uszkodzeniami i wypadkami po pomoc techniczną i tworzenie kopii zapasowych online.

Dostępność

ThinkCentre Edge 71, 91 i ThinkCentre Edge 71z all-in-one będą dostępne w Polsce od połowy drugiej listopada. Komputery będą dostępne za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo oraz witryny www.lenovo.com.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej