Strona główna / Biznes / Jakie wolimy komórki?
środa 28 wrzesień 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Jakie wolimy komórki?
Wyniki badań Emporia Telecom pokazują, że powyżej 65 roku życia poszukujemy prostych komórek. Seniorzy oczekują od telefonów komórkowych prostej obsługi i wyłącznie podstawowych funkcji, bo tych bardziej zaawansowanych po prostu nie używają.


W Niemczech 71% spośród badanych osób powyżej 65 roku życia przyznaje, że telefony komórkowe mają zbyt wiele niepotrzebnych funkcji, 81% Hiszpanów z kolei mówi, że są zbyt skomplikowane w użyciu.

Rozmawiamy i wysyłamy esemesy

  • Francuskie wyniki demonstrują wyraźne preferencje dotyczące korzystania z telefonów komórkowych – zdecydowana większość respondentów używa telefonu komórkowego do nawiązywania rozmów (84%),
  • 20% z nich wysyła SMSy. Inne funkcje pozostają daleko w tyle.
  • Do robienia zdjęć za pośrednictwem telefonu przyznało się zaledwie 13% użytkowników, a do korzystania z internetu przez komórkę tylko 5%.
  • W Belgii wnioski okazały się podobne. Na pytanie czy ekran dotykowy jest ważną funkcjonalnością, aż 90% Belgów odpowiedziało przecząco.

Dzieci kupują komórki rodzicom

Kolejnym ważnym aspektem w przypadku korzystania przez seniorów z telefonów komórkowych są ich bliscy. Niejednokrotnie to dzieci stoją za kupnem urządzeń. Beneficjentami takiej inwestycji są obydwie strony, bo gwarantuje ona stały kontakt z członkami rodziny.

„Jestem pod komórką”

We Francji 90% badanych osób powyżej 65 roku życia potwierdziło, że krewni czują się lepiej, jeśli wiedzą, że w każdej chwili mogą skontaktować się z nimi telefonicznie. Wśród austriackich respondentów, tylko 55% przyznało, że samodzielnie kupili swój telefon komórkowy. 70% pozostałej grupy (tej, która nie dokonała zakupu osobiście) dostało telefon właśnie od dzieci. We Włoszech odsetek ten wyniósł aż 89%.

Badania przeprowadzono na reprezentatywnej dla każdego państwa grupie respondentów powyżej 30 roku życia.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej