Strona główna / Biznes / Telekomunikacja made in Denmark
poniedziałek 10 październik 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Telekomunikacja made in Denmark
Dania to niewielkie królestwo, ale innowacyjne. Innowacyjna, jest więc Jabra, firma produkująca zestawy słuchawkowe oraz oprzyrządowanie wspomagające komunikację w nowoczesnej firmie . Założyciel – Carl Frederik Tietgen ustanowił pierwsze połączenie telefoniczne pomiędzy Europą a Chinami. Przewidział kierunek.

 

Zgodnie z tendencją światową, całość produkcji firmy Jabra jest przeniesiona do Chin, ale Duńczycy zachowali dla siebie to co najważniejsze: dział R&D. Stąd biorą się najnowsze pomysły oraz modele produktów dla poszczególnych narzędzi biznesu, które Jabra konsekwentnie wprowadza na rynek. Zastrzeżenie: R&D Jabra zawiera w sobie pełna technologię łącznie z oprzyrządowaniem testowym i CNC. Chińska fabryka już tylko produkuje.

Co słychać w rozmowach biznesowych

Jeżeli wydaje ci się, że wiesz wszystko o zestawach słuchawkowo-mikrofonowych, mylisz się. Jabra wytwarza nową jakość: zestawy są niezwykle ergonomiczne i w zasadzie wszystkie mają wirtualna wtyczkę plug&play. Warto podkreślić:, jako jeden z nielicznych producentów Jabra policzyła ROI dla zestawu słuchawkowego. Wyszło 30 dni – niedużo jak się policzy koszty alternatywne, szczególnie dla większego call center.

Unified communications

Dzisiejsze call centers czy zintegrowane systemy łączności wielooddziałowych organizacji budowane są wg zasad UC. Dla takich rozwiązań Jabra jest idealnym rozwiązaniem technicznym. Większość urządzeń jest hands free co ułatwia pracę z praktycznie wszystkimi urządzeniami czołowych producentów (m.in. Cisco, Avaya, Aastra). Jabra dostrzega, że przyszłością komunikacji – szczególnie firmowej jest VoIP i dlatego większość urządzeń skierowana jest do biznesowego odbiorcy pracującego w tej technologii.


 Jakość odsłuchu

Jakość słuchania czyli pracy (odsłuchu)  jest jedną z dominant technicznych jakim podlega R&D Jabra. Za przykład może posłużyć zestaw Jabra Pro 9400. Jest to jeden z pierwszych na świecie zestawów mogących obsługiwać jednocześnie do 3 urządzeń: telefon mobilny, telefon VoIP oraz tzw. normalny telefon ( transmitujący ciągle jeszcze i wyłącznie głos) za pośrednictwem bazy DECT o zasięgu prawie 140 metrów.

  • Przykładem jakości dla małej firmy jest zestaw JabraVC Voice 250. Umożliwia swobodną pracę i jednoczesne prowadzenie rozmów przez VoiP a przy tym jest niezwykle ergonomiczny wykorzystując naturalne kształty ucha.
  • Przystawka do telefonowania Jabra Speak 410 to specyficzny wynalazek zapobiegający powszechnej, dźwiękowej wadzie większości notebooków. Po podłączeniu do komputera mamy wreszcie super dźwięk z jednego, niewielkiego mobilnego urządzenia. Głośnik służy również, jako mikrofon i można do niego podłączyć zestaw słuchawkowy. Klienci potwierdzili jakość bo Jabra Speak 410 jest jednym z hitów sprzedaży.

Jabra to przykład firmy innowacyjnej, która nie zgubiła się w dzisiejszym świecie gdzie często jakość chowa się za masowością i kompromisami technicznymi. Popieramy.


 

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej