Strona główna / Biznes / Symantec na iPada
piątek 21 październik 2011 | Jan Petersen/Symantec
Symantec na iPada
Symantec poinformował o planowanej premierze Symantec Data Loss Prevention for Tablet – pierwszego wszechstronnego rozwiązania zapobiegającego utracie danych (DLP) w tabletach. Rozwiązanie aplikowane na razie tylko na iPada będzie monitorować i kontrolować transmisję danych z tych urządzeń za pomocą mechanizmu rozpoznawania treści. Urządzenie i zawarte w nim informacje będą chronione bez względu na to, czy użytkownik jest podłączony przez sieć 3G, czy Wi-Fi. Android będzie chroniony później.

Według badania Stwete of Security Symantec, przedsiębiorstwa i instytucje zmagają się z nowymi zagrożeniami, które wynikają z popularyzacji tabletów w przedsiębiorstwie. 47 proc. respondentów stwierdziło, że mobilne przetwarzanie danych utrudnia zapewnienie bezpieczeństwa w sieci, a 45 wyraziło obawy związane z „konsumeryzacją IT”. Ta ostatnia kategoria obejmuje nowe technologie, które przenikają z rynku konsumenckiego na biznesowy, przy czym największe obawy budzi zastępowanie laptopów tabletami. Użytkownicy przynoszą tablety do pracy i uzyskują dostęp do sieci korporacyjnej, a dział IT staje przed zadaniem ochrony poufnych danych biznesowych na tych urządzeniach. Symantec Data Loss Prevention for Tablet zaprojektowano tak, aby nie zmniejszało produktywności użytkownika, a jednocześnie zabezpieczało poufne dane organizacji.

  • Symantec Data Loss Prevention for Tablet zaprojektowano tak, aby obecni użytkownicy produktów Symantec DLP mogli wykorzystać istniejącą inwestycję, stosując te same zasady i infrastrukturę administracyjną. Firma oferuje kompletny zbiór rozwiązań szyfrujących – od szyfrowania całych dysków i pamięci wymiennej do poczty e-mail i serwerów.
  • Obejmują one przeglądarkę Symantec PGP. Przeglądarka ta pozwala pracownikom organizacji, które korzystają z rozwiązania Symantec PGP Universal Server, czytać zaszyfrowane wiadomości na preferowanych urządzeniach z systemem Apple iOS, takich jak iPad lub iPhone. Na przykład członkowie kierownictwa mogą otrzymywać i przeglądać zaszyfrowane kopie raportów sprzedaży bez obawo naruszenie prywatności i bezpieczeństwa.

Rozwiązanie Symantec Data Loss Prevention for Tablet ma być dostępne w wersji dla tabletów iPad na początku 2012 roku. Produkt będzie sprzedawany dla każdego tabletu z osobna. Planowana jest również obsługa tabletów z systemem operacyjnym Android. Symantec PGP Viewer for iOS to aplikacja Apple iOS, którą można obecnie pobrać z Apple App Store.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej